IndustriALL Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Özkan, İzmir’de grevde olan Süperpak işçilerini ziyaret etti, grevlerine destek verdiklerini belirtti.

İzmir’de grevde olan Süperpak işçilerini ziyaret eden IndustriALL Temsilcisi Kemal Özkan, şirketin ilk kez işçi düşmanlığı yapmadığını vurguladı.

Avusturyalı MM Süperpak Şirketi ile Türk-İş’e bağlı Selüloz-İş Sendikası arasındaki 4. dönem toplu iş sözleşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanması üzerine şirketin İzmir, Karaman ve Gaziantep’deki fabrikalarında 20 Haziran’da başlayan grev sürüyor. Sıfır zam dayatmasına karşı başlayan grev 52. gününe girerken patron henüz sendikaya masaya oturma çağrısında bulunmadı.

İzmir Torbalı’daki işçileri Küresel Sanayi İşçileri Sendikası IndustriALL Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Özkan ve Türk-İş’e bağlı DERİTEKS, Teksif, Tes-İş, Tekgıda-İş, Yol-İş, Hava İş, Basın-İş Sendikalarının temsilcileri ve TEKSİF’te örgütlü Yatsan işçileri ziyaret etti. Ziyaret esnasında işçiler “Yaşasın sınıf dayanışması”, “İş ekmek toksa barış da yok” ve “Birleşen işçiler asla yenilmez” sloganlarını attılar.

Burada konuşma yapan IndustriALL Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Özkan, MM Süperpak yönetiminin ilk kez emek düşmanı bir politika izlemediğini belirterek “Bu greviniz sadece Torbalı’da, Türkiye’de değil bütün dünyada biliniyor, takdir ediliyor. Greviniz bizim için önemli bir mücadele. MM Süperpak, daha önce birçok ülkede işçiyle karşı karşıya geldi. İş hukukundan kaynaklı edinimleri yerine getirmemeleri ile biliniyorlar” dedi.

‘ŞİRKETİ HER ALANDA RAHATSIZ EDİYORUZ’

Kemal Özkan konuşmasında şunları kaydetti: Sizler ve sendikanız greve zorlandınız. Son derece haklısınız ve biz de sizi destekliyoruz. Greviniz başlar başlamaz şirketin genel merkezine ulaştık. Şirketin merkezi burada ne olup bittiğinin farkında. Bu fabrikanın inisiyatifi, tamamen genel merkezin elinde. Sizin mücadeleniz sadece zam mücadelesi değil, bunun farkında olmalıyız. Şirketi, biz örgütlü sendikalar resmi olarak protesto ettik. Şirketin küresel düzeydeki müşterileri ile temasa geçtik ve kötü niyetli bir toplu iş sözleşmesi sürecinin olduğunu anlattık. Şirketi bulabildiğimiz her alanda rahatsız etmeyi sürdürüyoruz. Siz birliğinizi sağladığınız sürece kazanacaksınız. Biz güçlüyüz, sınıf kardeşlerimiz ve toplum arkamızda çünkü isteklerimiz haklı.

Kaynak: EVRENSEL

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…