Milli Takım Teknik Direktörü Lucescu, istifa edeceği iddiasını yalanladı: Böyle bir konuşmam yok.

Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, istifa edeceği yönündeki haberleri yalandı. Lucescu, “Geleceğime ben karar veririm. Yararları olamayacağımı görmezsem, inanmasam devam etmezdim. Şu anda işime devam ediyorum ve işimin iyi gideceğine inanıyorum” dedi.

Türkiye A Milli Futbol Takımı, yarın Antalya’da Ukrayna ile özel maçta karşı karşıya gelecek. Teknik Direktör Mircea Lucescu ile milli futbolcu Yunus Mallı takımın kamp yaptığı oteldeki basın toplantısı düzenledi.

Milli takıma başarılı oyuncular dahil etmek için yurt içi ve yurt dışındaki maçları izlediklerini anlatan Lucescu, “Biz bu genç ekiple mart ayında başladık ve 7 aylık süreçte beraber oynuyoruz. Uluslar Ligi’nde zor gruptaydık. Rusya ve İsveç dünya şampiyonasından döndü. İkisi de 3 yıldır aynı antrenör, aynı oyuncularıyla devam ediyor. Diğer gruplarda dünya şampiyonasına giden iki ekip yoktu” dedi.

‘MİLLİ TAKIMIN BU SEVİYEYE GELMESİ BENİM HATAM DEĞİL’

Bazı oyuncuların kulüplerinde forma giyemediğini belirten Lucescu, “Sevmese gelmez. Burada kontrat yok, mecburiyet yok, kulüp gibi değil. Buraya başarılı olmak için geliyorlar, prestij meselesi. İyi, genç, arkadaşlarını seven grup yarattık” diye konuştu.

Milli takımın bu seviyeye gelmesinin kendi hatası olmadığını söyleyen Lucescu, “Türk milli takımında daha önce oynayan Tolga Ciğerci takımında sürekli oynuyordu, şimdi takımında yok. Ozan Tufan, Selçuk, Volkan Şen, Arda ve Burak, Hakan Balta çok iyi oyuncular vardı tabi ama kendi takımlarında oynamıyorlardı. Çözüm bulmak zorundaydım. Sonuçta gençleştirme operasyonuna gittik. Bu diğer arkadaşlarımıza kapıların kapandığı anlamına gelmiyor” ifadelerini kullandı.

‘BÖYLE BİR KONUŞMAM YOK’

Gazetecilerin, “Romanya basınına Ukrayna maçından sonra yönetimle değerlendirme yapma ya da görevi bırakma düşünceniz olduğu yönünde açıklama yaptınız mı?” sorusu üzerine Lucescu, şu cevabı verdi:

“Böyle bir şey ve deklarasyon yok. Atmasyon diyeceğim yanlış bir haber. Konuşmadım. Bu tarzdaki fikirlerimi dışarıda herkesle paylaşmam. Böyle bir konuşmam yok. Geleceğime ben karar veririm. Yararlı olamayacağımı görmezsem inanmasam devam etmezdim. Şu anda işime devam ediyorum ve işimin iyi gideceğine inanıyorum.”

Kaynak: Gazete Duvar

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…