Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan’dan Büyük Değişimin 75+1 Projesi

CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, 1 Nisan’dan itibaren Merkezefendi için hayata geçirmeyi planladığı projelerini açıkladı. Doğan’ın 75 çalışmadan oluşan projeleri, partililer tarafından hem beğeni aldı hem de destek gördü. Doğan, 75 projeyi açıkladıktan sonra “En büyük projem sevgi, huzur, kardeşlik” dedi.

Merkezefendi Belediye Başkanlığı için yarışa katılan Cumhuriyet Halk Partisi’nin iddialı adayı Şeniz Doğan, Boro Binası’nın Toplantı Salonu’nda yoğun bir katılımla, 1 Nisan tarihinden itibaren hayata geçirmeyi planladığı projelerini açıkladı. Tıklım tıklım dolu salonda 75 ayrı projesini tanıtan Doğan, “Merkezefendi Türkiye’nin tanıdığı ve bildiği bir ilçe olacak. Değişim başlıyor. Gülümse Merkezefendi, hizmet geliyor” dedi.

Proje tanıtım toplantısı CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker’in konuşmasıyla başladı. “Büyük gün geldi” diyerek sözlerine başlayan Varlıker, “Başkanımız Şeniz Doğan’ın projeleri, vatandaşlardan gelen istekler ve sorunlar doğrultusunda hazırlandı. Bunun için profesyonel destek alındı. Merkezefendi, Şeniz Doğan Başkanımızla artık değişime hazır. Şimdiden Merezefendi’ye hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

CHP İl Başkanı Mahir Akbaba ise yaptığı konuşmada “Değişimin zamanı geldi ve geçti ve bile. Birlikte çalışıp, birlikte yorulacağız. Ama Merkezefendi’yi de alacağız” derken, daha sonra kürsüye davet edilen CHP, İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar ise Şeniz Doğan’ın yanında olduklarını belirterek, “Merkezefendi daha şimdiden Doğan’ı bağrına basmış. Bunu ziyaretlerimizde çok net bir şekilde görebiliyoruz. Proje zor iştir. Proje üretmekte sorun yok. Önemli olan ürettiğiniz ve ortaya koyduğunuz projeleri hayata geçirebilmektir. Şeniz Doğan’ın projelerinin kefiliyiz” diye konuştu.

Diğer taraftan Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Kazım Arslan ise konuşmasında mecvur belediyeye gönderme yapıp, “Projenin sayısı önemli değil. Yapılabilecek, arkasında durabileceğiniz projeleri sunmak önemli. Mevcut belediye başkanımız 222 adet proje açıklamıştı. Sanırım bunların sadece 22 adedi hayata geçti. Bu da tam kesin değil. Seçmen verilen sözleri ve yapılanları biliyor, görüyor. Artık sosyal belediyecilik nasıl yapılır, göstermenin zamanı geldi. Daha doğrusu ders verme zamanı geldi” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından “Merkezefendi yeni yüzüne hazır olsun” diyerek söze başlayan CHP Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Merkezefendi için çok büyük hayallerinin olduğunu belirtti ve 1 Nisan 2019’dan itibaren hayata geçirmeyi planladığı projelerini tek tek anlatmaya başladı.

Birbirinden önemli projeleri ayrıntılarıyla anlatan Şeniz Doğan, phrojielerinden sonra “En önemli projem, sevgi huzur ve kardeşlik” dedi. Merkezefendi için 75 ayrı projeyi salonu dolduran kalabalığa anlatan Doğan’ın hayalini kurduğu Merkezefendi için yol haritası şu maddelerden oluşuyor:

 

AÇIK ALANLARDA ÜCRETSİZ İNTERNET

İlçelerimizin farklı bölgelerinde bulunan park ve meydanlarda tüm vatandaşlarımızın yararlanabileceği ücretsiz wi-fi internet istasyonları kurulacak. Merkezefendi dijital hayatın da merkezi olacak.

BİSİKLET YOLLARI

İlçemizin farklı bölgelerinde yeni bisiklet yolları yapacağız. Merkezefendi Türkiye’nin en çok bisiklet yolu ağına sahip ilçelerinden biri olacak.

AKILLI BİSİKLET

İlçemizin farklı bölgelerinde bisiklet yolları üzerinde yapılacak bisiklet kiralama ve park istasyonşarı ile bisiklet sahibi olmayan hemşehrilerimiz de Merkezefendi’de bisiklet binme keyfini sürecek.

KADIN KOOPERATİFİ

Merkezefendili üreten kadınların şehri olacak. Kuracağımız Kadın Kooperatifi ile ilçemizde yaşayan kadınlar kendi ürettikleri el emeği ve gıda ürünlerini perakende veya toptan olarak satışa sunacak hem ev ekonomilerine hem de Denizli Ekonomisi’ne katkıda bulunulacaklar.

KADIN GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ

Kadınların iş hayatında daha aktif rol almaları amacıyla Kadın Girişimcilik Merkezi kuracağız. Bu merkezde kendi işini kurmak isteyen kadınlara ücretsiz danışmanlık hizmeti vereceğiz. Kadınlara özel mikrokredi imkanı sunup Denizli Ekonomisi’nin gücüne güç katacağız.

KADIN DAYANIŞMA MERKEZİ

Kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yaparak, hak ettikleri değeri onlara hissettirmek amacıyla kuracağımız Kadın Dayanışma Merkezi’nde kadınlarımıza yönelik dil eğitiminin yanı sıra çeşitli mesleki eğitim programları da yer alacak.

TÜM ENGELLİLERE ÖZEL ULAŞIM

İlçemizde yaşayan tüm engelli vatandaşlarımızın ulaşım sorununu ortadan kaldırmak için evleri ve sağlık merkezleri arasındaki transferlerini ücretsiz olarak özel donanıma sahip araçlarla sağlayacağız.

KÜLTÜR GEZİLERİ

İlçemizdeki yaşayan tüm vatandaşlarımız için ücretsiz kültür gezileri düzenleyeceğiz. Her yıl on binlerce vatandaşımızı Ankara, Çanakkale, İstanbul ve Konya gibi tarihi şehirlere götüreceğiz.

AKÇAY, ŞEMİKLER, ZİNDAN DERESİ REKREASYON ALANI

İlçemizde Akçay, Şemikler ve Zindan Deresi baştan aşağıya düzenleyerek Türkiye’ye örnek bir rekreasyon alanı haline getireceğiz. Bu projemizle Akçay, Şemikler, Zindan Dereleri yeniden hayat bulacak.

 

GÜNEŞ TARLALARI

İlçemizin farklı bölgelerindeki tarıma elverişsiz alanları değerlendirerek buralara güneş enerjisi santralleri yapacağız. Bu santraller ile güneşten sonuna kadar kendi elektriğimizi kendimiz üretecek, ilçemizde ciddi bir katma değer sağlayacağız.

MOBİL BELEDİYE

Belediye hizmetlerinin tüm Merkezefendililere etkin bir şekilde ulaşması amacıyla hizmete sunulacak mobil belediye araçları ile vergi borcu ödemeleri, vergi beyannameleri, halkla ilişkiler başvuruları gibi hizmetler belirli bir plan dahilinde tüm mahallelerimizde hemşehrilerimizim hizmetine sunulacak.

ATIKLARIN AYRIŞTIRILMASI

Tüm mahallelerimzide hayata geçireceğimiz atıkların ayrıştırılması projesiyle katı atıkların yerine ayrıştırılması sağlanacak. Başta çocuklarımız olmak üzere, tüm Merkezefendililere vereceğimiz geri dönüşüm eğitimlerinin yanı sıra Merkez Kart puan uygulamasıyla geri dönüşümden kazançlı çıkan Merkezefendi olacak.

PET KAFE ve PET MARKET

Vatandaşlarımızın minik dostlarımızla doyasıya vakit geçirebilecekleri Pet Kafe Pet Market projemizle, evcil hayvanlarımız kendileri için hazırlanan köşelerde eğlenirken sahipleri de içeceklerini yudumlayabilecek. Pet Market’te ise evcil hayvanlarımız için butik ürünler satışa sunulacak.

HAYVAN BARINAĞI

vadi projelerimiz kapsamında yapacağımız hayvan barınağı ile sokakta yaşayan minik dostlarımızın sıcak bir yuvası olacak. Burada yaşayan sokak hayvanlarının beslenme ve veterinerlik hizmetleri de Belediyemiz tarafından karşılanacak. Bu barınaklara gelen çocuklara hayvan sevgisi aşılanacak.

SOKAK HAYVANLARI BESLENME İSTASYONLARI

İlçemizin farklı bölgelerindeki yeşil alan ve meydanlara yerleştirilecek sokak hayvanları beslenme istasyonları ile sokakta yaşayan minik dostlarımız aç ve susuz kalmayacak. Bu istasyonlara ekiplerimiz tarafından düzenli olarak mama bırakılacak. Ayrıca belirli noktalarda kedi-köpek kulübeleri yerleştirilecek.

STK TOPLANTI SALONLARI

de ortak aklın hakim olmasına önem vereceğiz. Bu kapsamda ilçemizde kendi olan ama ruhu olmayan kültür merkezlerinde sivil toplum kuruluşlarının toplnatı ve benzeri aktiviteler düzenleyebilmelerine imkan sağlayacağız.

AFET ACİL DURUM EĞİTİM MERKEZİ

Afet Acil Durum Eğitim Merkezi ile başta çocuklar ve gençlerimiz olmak üzere ilçemizde yaşayan tüm hemşehrilerimize doğal ve beşeri afetler konusunda uzman kişiler aracılığı ile ücretsiz eğitimler vereceğiz. Aferlere karşı daha bilinçli bir Merkezefendi’yi hep birlikte inşa edeceğiz.

TARİHİ KONAKLARIN RESTORASYONU

İlçelemizin farklı mahallelerinde bulunan tescilli durumdaki tarihi konakları aslına uygun şekilde restore ederek kent turizmine kazandıracağız. Merkezefendi, tarihiyle barışık bir ilçe olacak.

MERKEZ KART

İlçemizde yaşayan tüm hemşehrilerimize dağıtacağımız Merkez kart ile ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaşım ücretsiz olacak. Bu karta sahip olanlar pek çok hizmetimizden de ücretsiz olarak faydalanacak.

MERKEZ ELİ VE MERKEZ DÜKKANI

Merkez Dükkanı projemizle ilçemizde yaşayan ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize gıda destği, Merkez Eli, projemizle de kıyafet ve eşya destğinde bulunacağız. Bu merkezler sayesinde hayırsever vatandaşlarımızla ihtiyaç sahiplerini bir araya getireceğiz.

5 BİN ÖĞRENCİYE ÖĞRENİM YARDIMI

Eğitim çalışmalarımız kapsamında, Merkezefendi ilçemizde yaşayan ailelerimizin eğitime ayırdıkları bütçeye katkıda bulunup öğrenci kardeşlerimizin eğitim hayatlarında maddi sıkıntı yaşamaması için tam 5 bin öğrenciye öğrenim yardımında bulunacağız.

YAŞLI BAKIM VE ALZHEİMER MERKEZİ

Yaşlılarımızın en büyük ihtiyacının sevgi olduğunun farkındayız. Bunun için ilçemizde yaşayan Alzeimher hastalarına ücretsiz hizmet verecek Yaşlı Bakım ve Alzeimher Merkezi’ni inşa edeceğiz.

MERKEZEFENDİ BİLİMPARK

İlçemizde yapacağımız bilim parkı ve çocuklarımız hem eğlenecek hem de bilimle iç içe olacak. Açık kapalı mekanlardan oluşacak bu parkta laboratuvarlar, eğitim salonları atölyeler, kafeterya, sosyal tesisler ve idari bilimler yer alacak. Burada icat edilen ürünler, her yıl düzenlenecek Bilim Şenliği’nde görücüye çıkacak.

MERKEZ EVLERİ

İlçemizde yaşayan kadınlar ve çocuklarımız için inşa edeceğimiz Merkez Evleri’nde pek çok ücretsiz sosyal aktivite gerçekleştirilecek. Hemşehrilerimizin buluşma noktası olacak bu merkezde kreş, çocuk bilim kursları, ücretsiz etütler, çocuk oyun alanları, kadınlara yönelik meslek edindirme kursları, gençlere yönelik mesleki eğitimler, laboratuvarlar, matematik evleri, meslek tanıtım-oyun alanları, dil eğitimleri ve spor aktivite alanları yer alacak.

HER MAHALLEYE KAPALI PAZARYERİ

İlçemizin ihtiyaç duyulan tüm mahallelerinde kapalı pazaryerleri yapacağız. Modern yüzleriyle dikkat çekecek bu tesisler aynı zamanda mahallerimizin kültür sanat merkezi olacak.

TARIM KAMPLARI

İlçemizdeki geniş araziler üzerine kurulacak tarım kamplarında Denizli kırsal mimarisine özgü köy evleri, atölyeler, kır kahve ve lokanta ile mini tarım ve hayvancılık tesisleri yapacağız. Buraya gelen ziyaretçiler buradaki köy evlerinde konaklayarak tarhana, ekmek ve geleneksel zeytinyağı yapımından süt sağımına kadar köy yaşamına dair her şeyi deneyimleyebilecekler.

Kompleks tesis içerisinde farklı bitki türleri ile küçükbaş, büyükbaş ve kümes hayvanları yetiştirilecek. Buradaki atölyelerde üretilen doğal ürünler, kompleks içindeki satış noktalarında satışa sunulacak.

BİR NİKAH İKİ FİDAN PROJESİ

İlçemizde oluşturulacak hatıra ormanlarına, evlenen her çiftimiz için gelin ve damat adına birer fidan dikeceğiz. Evlenen çiftlerimizin adları bu ormanlarda yaşayacak. Merkezefendi doğayla dost bir ilçe olacak.

DÜĞÜN YAPMA DERDİNE SON!

Ekonomik açıdan sıkıntı yaşayan vatandaşlarımızın oturdukları mahallelerde butik düğün salonları yapacağız. Bu salonlar, çok makul bir ücretle vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Böylece maddi nedenlerden dolayı düğün yapma sorunu ortadan kalkacak.

AİLE REHBERLİK MERKEZİ

İlçemizde yaşayan hemşerilerimizin yaşayabilecekleri aile içi sorunların çözümüne destek olmak amacıyla Aile Rehberlik Merkezi kuracağız. Bu merkezde ücretsiz olarak psikolojik ve hukuksal danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra sağlık alanında da danışmanlık hizmeti vereceğiz.

ÇOCUK AKADEMİSİ

Çocuklarımızın güçlü bir kariyere sahip olması için Çocuk Akademisi’ni hayata geçireceğiz. Bu akademiye gelen çocuklarımıza alanında uzman kişiler tarafından mesleki bilimsel ve sanatsal eğitimler verilecek. Bu akademide yabancı dil eğitimlerinin yanı sıra kütüphane çeşitli temalarda atölye ve laboratuvarlar yer alacak.

ÜCRETSİZ KREŞLER VE ÇALIŞMA MERKEZLERİ

Annelerin iş hayatına katılmalarına yardımcı olmak için 2 yaşından büyük çocuklarımız için ücretsiz kreşler; öğrencilerimiz için de ücretsiz çalışma merkezleri kuracağız. Anne ve babaların gözleri arkada kalmayacak.

KAPALI YÜZME HAVUZLARI

İlçemizin kapalı bölgelerinde yapılacak kapalı yüzme havuzları ile gencinden yaşlısına tüm Merkezefendililer güvenli bir şekilde yüzme keyfini yaşayacak. Bu havuzlarımızdaki kursların tamamı ücretsiz olacak.

HALK SÜT

Vatandaşlarımızın doğal sağlıklı ve güvenilir süt tüketebilmeleri için Halk Süt’ü kurup burada elde edeceğimiz sütleri ilçemizin farklı bölgelerine koyacağımız büfelerde satışa sunacağız. Buralarda satılacak olan sütleri de Merkezefendili üreticilerimizden temin ederek ilçe ekonomisine ciddi bir katkı sağlayacağız.

BELEDİYE HİZMET BİNASI

İlçemize yakışmayan mevcut ilçe binası yerine modern ve kullanışlı bir belediye hizmet binası yapacağız. Son teknoloji sistemlerle donatılacak binamız 7 gün 24 saat vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Ayrıca mimarı yapısı ile de tüm Türkiye’ye örnek olacak.

HALK ÇAMAŞIRHANELERİ

Merkezefendi’de yaşayan üniversite öğrencileri ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hizmet verecek olan hak çamaşırhanelerinde ücretsiz çamaşır yıkama hizmeti verilecek.

YAŞLILARA EVDE BAKIM HİZMETİ

Hasta veya günlük ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken yaşlılarımızın yüzü bizimle gülecek Merkezefendi sınırları içinde yaşayan tüm yaşlılarımıza vereceğimiz ücretsiz evde bakım hizmeti onların günlük hayatlarını çok daha kolay hale getireceğiz.

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ SEMT POLİKLİNİĞİ

Sevindik, Sümer, Eskihisar başta olmak üzere pek çok mahallemize hizmet verecek olan Merkezefendi Belediyesi Semt Polikliniği ile sağlık alanında önemli bir yatırıma imza atacağız. 7 gün 24 saat açık olacak bu poliklinikte vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu tüm branşlarda sağlık hizmeti verilecek. Böylece ilçemizin önemli bir ihtiyacı karşılanmış olacak

KADINLARA ÜCRETSİZ SPOR KURSLARI

İlçemizin farklı bölgelerinden oluşturulacak spor merkezlerinde Merkezefendili kadınlar için ücretsiz spor aktivitelerini düzenleyeceğiz. Bu merkezlerde başta pilates ve zumba olmak üzere farklı branşlarda sportif kurslar vereceğiz.

MODERN ÇOCUK PARKLARI

Çocuklarımızın daha güzel e sağlıklı ortamlarda eğlenebilmeleri için ilçemizin farklı bögelerine modern çocuk parkları yapacağız. Tematik konseptte yapılacak bu parklar çocuklarımızın yüzlerini güldürecek.

MODERN MUHTARLIK BİNALARI

İhtiyaç duyulan mahallelerimizde yeni nesil modern muhtarlık hizmet binaları yapılacak. Merkezefendi’de muhtarların da yüzü gülecek.

BİR NİKAH İKİ FİDAN PROJESİ

İlçemizde oluşturulacak hatıra ormanlarına, evlenen her çiftimiz için gelin ve damat adına birer fidan dikeceğiz. Evlenen çiftlerimizin adları bu ormanlarda yaşayacak. Merkezefendi doğayla dost bir ilçe olacak.

KONUTLARA GÜNEŞ PANELİ TEŞVİĞİ

İlçemizde bulanan tüm konutların çatılarını güneş enerjisi santrali olarak değerlendirilmesi yönünde özel teşvikler sağlayacağız. Merkezefendi güneş kenti olacak. Merkezefendililer kazançlı çıkacak.

BAYAT EKMEK KUMBARALARI

İlçemizin tüm mahallelerinde yerleştirilecek bayat ekmek kumbaraları ile ekmekler artık çöpe gitmeyecek. Bu kumbaralara bırakılan ekmekler düzenli olarak toplanarak uygun şekilde yeniden değerlendirilecek.

İHTİYAÇ DUYULAN HER MAHALLEYE TAZİYE EVİ

İlçemizde ihtiyaç duyulan tüm mahallelerde taziye evleri inşa edeceğiz. Cenaze yakınları, bu modern ve hijyenik merkezlerde taziyelerini kabul ederken bizde onların acılarına ortak olacağız.

MERKEZEFENDİ GENÇLİK MERKEZİ

Merkezefendi’de yaşayan gençlerimizin ilçe yönetiminde daha aktif rol almaları ve kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri için Merkezefendi Gençlik Meclisi’ni kuracağız. Bu projeyle geleceğimizin güvencesi olan gençlerimize istihdam imkanı sağlayacağız. Merkezefendi’de işsiz genç kalmayacak.

YAZ KAMPI

İlçemizde öğrenim gören ortaokul ve lise öğrencilerinden okullarında dereceye girenleri her yaz ücretsiz olarak yaz kampında ağırlayacağız. Bu kampta izcilik, doğada hayatta kalma, doğaya duyarlılık, bitki ve hayvan türleri gibi eğitimlerin yanı sıra birbirinden eğlenceli kamp etkinlikleri de olacak.

ADRENALİN PARKI

Tüm adrenalin tutkunlarının güvenli bir şekilde eğlenebilecekleri Adrenalin Parkı ile birçok ekstrem spor Merkezefendi ‘de yapılabilecek.Doğa ile iç içe olacak parkta zipline,dağ kızağı,tırmanma duvarı,paintball sahası,trap poligonu,ATV safari,gölet ve survivor adası yer alacak.

19 MAYIS 1919 100. YIL PROJESİ

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. yıl dönümü anısına Merkezefendi’nin dört bir yanında özel anma programları düzenlenecek.

Proje kapsamında ilçedeki büyük cadde ve sokaklar Türk bayrakları ve Atatürk portreleriyle süslenerek açık hava sergileri, tüm okullarla konser ve anma programları, belgesel gösterimleri gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

MERKEZEFENDİ FESTİVALİ

Türkiye’nin en büyük şehir festivallerinden biri olacak biri olacak Merkezefendi Festivali ile her yıl on binlerce kişi Merkezefendi’ye gelecek. Bir hafta sürecek bu organizasyonda eğlenceler, konserler, gösteriler, yerel ürün satış noktaları, yarışmalar ve sergiler yer alacak.

MERKEZEFENDİ ROCK FESTİVALİ

Her yıl geleneksel olarak düzenleyeceğimiz Merkezefendi Rock Festivali’ne Türkiye’nin en ünlü rock grupları katılacak.

ULUSLARARASI KISA FİLM GÜNLERİ

Her yıl geleneksel olarak düzenlenecek olan Uluslararası Merkezefendi Kısa Film Günleri’nde farklı temalarda kısa film ve belgeseller Denizli halkı ile buluşacak. Uluslararası çapta düzenlenecek bu festivalde amatör ve profesyonel yapımcıların dereceye giren eserleri ödüllendirilirken, yüzlerce ünlü sanatçı Merkezefendi’de buluşacak.

SANAT SOKAĞI

Kent merkezinde önemli bir yere sahip olan Meserret Sokağı, bir sanat sokağı haline getireceğiz. Bu sokakta sanatçılarımıza ait sanat eserleri sergilenecek.

KONUŞAN DUVARLAR

İlçemizin farklı bölgelerinde bulunan ve görüntü kirliliği yaratan atıl duvarlar üzerine boyutlu görsel çalışmalar yapılarak Merkezefendi sokaklarına farklı bir kimlik kazandırılacak. Bu duvarlar, temalarına uygun kent mobilyalarıyla zenginleştirilerek işlevsel bir hale gelecek.

ENGELSİZ PARKLAR

İlçemizin farklı mahallelerinde yapılacak engelsiz parklar ile Merkezefendi’de yaşayan engelli vatandaşlar dört duvar arasında sıkışıp kalmayacak. Engellilere özel ünitelerin olacağı bu parklardan her yaştan engelli rahatlıkla yararlanabilecek.

ENGELLİ ARACI ŞARJ İSTASYONLARI

İlçemizde yay trafiğinin yoğun olduğu noktalara yerleştirilecek engelli şarj istasyonları ile akülü araç kullanan engellilerimiz artık yolda kalmayacak. Bu istasyonlar da tüm engellilerimiz akülü araçlarını 7 gün 24 saat ücretsiz şarj edebilecekler.

ENGELLİLER İÇİN BAKIM HİZMETİ

Tüm engelli vatandaşlarımızın yararlanabileceği engelli bakım hizmeti ile günlük hyatlarını kolaylaştıracağız. Engellilerin her türlü ihtiyaçlarını giderecek, engelli yakınlarının kendilerine zaman ayırmalarını sağlayacağız.

HİPPOTERAPİ MERKEZİ

Denizli’de yaşayan fiziksel, zihinsel ve duygusal bozukluğu olan hastalar için doğal bir ortamda, at eşliğinde terapi yapabilecekleri hippoterapi merkezi kuracağız. Burada at ile gezinti parkurları, hobi bahçeleri, çocuk oyun alanları, ahırlar, rehabilitasyon tesisi, eğitim odaları, atölyeler, kafeterya, fizik tedavi alanı, padoklar, sosyal tesisler ve otoparklar yer alacak.

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ DİŞ POLİKLİNİĞİ

Sağlık alanında bir diğer projemiz olan Merkezefendi Belediyesi Diş Polikliniği ile Denizlili hemşehrilerimize modern ve hijyenik bir ortamda 7 gün 24 saat kaliteli ağız ve diş sağlığı hizmeti sunacağız.

HALI SAHALAR

İlçemizde ihtiyaç duyulan tüm semtlerde açık ve kapalı halı sahalar yapılacak. Merkezefendi halkına ücretsiz hizmet verecek bu tesisler sayseinde çocuklarımız, gençlerimiz sağlıklı ortamlarda spor yapacak.

HER MAHALLEMİZE YAZ OKULU

Her mahallede açacağımız ücretsiz yaz okullarında futbol, dans, müzik, voleybol, basketbol gibi farklı alanlarda kurslar verilecek. Bu merkezlere gelen çocuklarımız geleceğe güvenle bakacak.

TEKNİK GEZİLER

İlçe sınırlarında bulunan tüm okullarda öğrenim gören öğrencilerimizi ücretsiz olarak Denizli’nin tarihi ve turistik yerlerine götüreceğiz. Her yıl on binlerce öğrencimiz Denizli’yi daha yakından tanıyacak, Kentlilik bilinci güç kazanacak.

SAĞLIKLI ANNE – SAĞLIKLI AİLE PROJESİ

Anne adaylarına ve yeni doğum yapan kadınlara yönelik hayata geçirilecek Sağlıklı Anne-Sağlıklı Aile projesi ile kadınlarımıza hamilelik süreci, anne-çocuk sağlığı, bebek psikolojisi ve bebek bakımı konularında ücretsiz eğitim verilecek.

OYUN SOKAKLARI

İlçemizin farklı mahallelerinde bulunan uygun sokakları ve açık alanları oyun sokağı olarak düzenleyerek geleneksel sokak oyunlarını yeniden çocuklarımızla buluşturacağız. Bu alanlarda mini macera parkuru, satranç alanı, bowling ve mini basketbol sahaları bulunacak.

OYUN OTOBÜSÜ

İlçemizdeki pazaryerlerine gelen çocuklu vatandaşlarımızın alışverişlerini yaparken, çocuklarının güvenli bir şekilde vakit geçirmeleri için hizmete sunacağımız oyun otobüsü, her gün farklı bir mahallemizde hizmet verecek.

BEBEKLERE BAKIM DESTEĞİ

Yeni doğan bebeklerimize ilk 4 ay boyunca ücretsiz bakım desteği vereceğiz. Bu kapsamda bebeklerimize günlük ihtiyaçlarına yönelik ürün yardımında bulunacağız. Anne ve babalarımızın gönülleri rahat olacak.

ÇOCUK OYUN VE AKTİVİTE MERKEZİ

İlçe merkezinde kuracağımız Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi ile çocuklarımız güvenli ve hijyenik bir ortamda eğlenecekler. Eğitici ve geleneksel oyunların yanı sıra uzmanlar eşliğinde çeşitli aktivitelerin yapılacağı bu merkezde anne ve babalar için bir de kafeterya hizmet verecek.

ÇOCUKLARIMIZ GÜVEN ALTINDA

İlçemizdeki tüm oyun parklarına kamera sistemleri kuracağız. Mobil uygulamalarımız ile vatandaşlarımız da telefonlarından çocuklarını seyredebilecek.

‘BAŞKAN YİNE SOKAĞIMDA’ PROJESİ

Belediyecilik her zaman halkla iç içe olmaktır.  Bu anlayışla hareket ederek haftanın günü bir mahallemizde bir eve konuk olup, hemşerilerimizle sohbet edip, sorun ve taleplerine yerinde çözüm üreteceğiz.

KONUTLARA GÜNEŞ PANELİ TEŞVİĞİ

İlçemizde bulunan tüm konutların çatılarının güneş enerjisi santrali olarak değerlendirilmesi yönünde özel teşvikler sağlayacağız. Merkezefendi,güneşin kenti olacak, Merkezefendililer kazançlı çıkacak.

PRESTİJ CADDELER

İlçemizin farklı bölgelerinde nüfus ve trafiğin yuğun olduğu caddeleri baştan aşağıya düzenleyerek prestij cadde haline getireceğiz. Çalışmalar kapsamında caddelerimizi modern aydınlatmalar, dinlenme alanları, ve süs havuzları ile donatacağız.

MERKEZEFENDİ ÜNİVERSİTESİ

Bir eğitim kenti olan Denizli’nin ikinci bir üniversiteye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bu amaçla ilçemize ikinci bir üniversite kazandıracağız. Türkiye’nin sayılı üniversitelerinden biri olacak Mekrezefendi Üniversitesi ile ilçemiz lisans eğitiminin önemli merkezlerinden biri olacak.

YAŞLI BAKIM VE ALZEİMHER MERKEZİ

Yaşlıların en büyük ihtiyaçlarının sevgi olduğunun farkındayız. Bunun için ilçemizde yaşayan alzeimher hastalarına ücretsiz hizmet verecek Yaşlı Bakım ve Alzeimher Merkezi’ni inşaa edeceğiz.

İHTİYAÇ DUYULAN HER MAHALLEYE TAZİYE EVİ

İlçemizde ihtiyaç duyulan tüm mahallelerde taziye evleri inşaa edeceğiz. Cenaze yakınları bu modern ve hijyenik merkezlerde taziyelerini kabul ederken, biz de onların acılarına ortak olacağız.

GERİ DÖNÜŞÜM PARKI

Geri dönüşüm için toplanan çeşitli malzemeler yeniden değerlendirilerek ilçemizin uygun bir semtinde Geri Dönüşüm Parkı yapılacak. Tamamen kullanılabilir durumdaki atık malzemelerden yapılacak bu butik park ile geri dönüşüm alışkanlığı da teşvik edilecek.

AÇIK ALANLARDA ÜCRETSİZ İNTERNET

İlçemizin farklı bölgelerinde bulunan park ve meydanlarda tüm vatandaşlarımızın yararlanabileceği ücretsiz wi-fi internet istasyonları kurulacak. Merkezefendi dijital hayatın da merkezi olacak.

DOĞAL ÜRÜNLER PAZARI

Daha çok tarım ve hayvancılıkla geçinen vatandaşlarımıza destek olmak amacı ile ürettikleri doğal ürünleri satışa sunabilecekleri Doğal Ürünler Pazarı’nı kuracağız. Bu pazar ile bölgedeki eko-turizme can verecek, hemşerilerimizin ev ekonomisine katkı sunacağız.

 Kaynak: Pamukkalehaber

İlginizi çekebilir