Migros Genel Müdürlüğüne girmek isteyen Uyum/Makro Market ve Real işçileri ile çevik kuvvet arasında arbede yaşandı.

Uyum/Makro Market ve Real işçilerinin hak alma mücadelesi aylardır devam ediyor. Bugün de Migros Genel Müdürlüğüne girmek isteyen işçilerle çevik kuvvet arasında arbede yaşandı.

Optimum AVM’debulunan MediaMarkt’ta kasa kilitleme eylemi yaptıktan sonra Kozyatağı Metro önüne giden işçiler, içeri girmek için kapıya yönelince özel güvenlik ve polis engeliyle karşılaştı.

Özel güvenlik görevlilerinin işçilere müdahale etmesi üzerine arbede yaşandı. Daha sonra araya giren polis her iki tarafı da giriş kapısından uzaklaştırdı.

Yapılan konuşmaların ardından Ataşehir Migros Genel Müdürlüğüne gidildi. İçeri girmek isteyen işçiler, çevik kuvvet ve özel güvenlik tarafından engellendi. Daha önce müşteri olarak içeri giren bir grup işçi, arkadaşlarının içerisi girmesine izin verilmemesi üzerine içeride eylem başlattı. Mağaza içerisinde bir süre slogan atarak eylemlerine bir süre devam eden işçiler, alkışlar eşliğinde mağazadan dışarı çıktılar.

Fotoğraf: Evrensel

Hak alma mücadelelerine devam edeceklerini bir kez daha ifade eden işçiler, Migros’un un yalan söylediğini, iki kez kendilerine ödeme sözü verdiğini ancak ikisinde de sözünde durmadığını belirterek en son aşamada da sorumluluğu olmadığını açıklayarak yalan söylediğini belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından işçiler, binaya girmek istedi ancak polis giriş kapısını tutarak buna izin vermedi.

Yönetimi Kurulundan bir yetkilinin gelerek açıklama yapmasına isteyen işçiler yetkili biri gelinceye kadar Genel Müdürlükten ayrılmayacaklarını belirttiler.

Kaynak: Evrensel

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…