Onur Haftası boyunca, LGBTİ bireylerin ebeveynleri, çocuklarının açılma ve kendilerinin kabullenme sürecini, bu süreçte yaşadıklarını, LİSTAG’la tanışmalarını anlatıyor.

LGBTİ+ Aileleri ve Yakınları Grubu (LİSTAG), 26. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nda sosyal medya hesaplarından her gün bir video yayınlıyor.

Videolarda, LGBTİ bireylerin ebeveynleri, çocuklarının açılma ve kendilerinin kabullenme sürecini, bu süreçte yaşadıklarını, LİSTAG’la tanışmalarını anlatıyor.

25 Haziran’da başlayan 26. Onur Haftası’nda şimdiye kadar üç video yayınlandı.

“Kızımla daha güçlü bir bağımız var”

“Toplantılara devam ettiğim müddetçe, her eve döndüğümde kendimi daha cesur hissetim. Artık her yerde ‘kızım’ diyebiliyorum. Daha mutluyuz, daha iyiyiz, daha güçlü bir bağımız var.”

“Başka bir aile mümkün”

“Onlara dedim ki ‘benim bir transseksüel oğlum var. Bu sebeplerden dolayı bizimle komşuculuk etmezseniz, siz bilirsiniz’. Şıu an başka anne-babalara iyi geldiğimi öğrendikçe mutlu oluyorum. Üzerine basa basa söylüyorum: Başka bir aile mümkün.”

“Çocuklarınıza zorla bir şey yaptırmayın”

“Oğlum eşcinsel. Bunu bana ilk söylediğinde kabullenemedim. Bunun düzeltilir bir şey olmadığını sonradan öğrendim. Çocuğuma zorla bir şey hiç yaptırmadım. Diğer insanlara da bunu tavsiye ediyorum: Çocuklarınıza zorla bir şey yaptırmayın lütfen.”

Kaynak: Bianet
  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…