Lavrov ABD’ye söylüyor, AKP sen anla: “Şam’ın daveti olmadan Suriye’de bulunan tüm dış güçler çekilmeli”

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye’de Şam’ın daveti olmadan varlık gösteren tüm dış güçlerin bu ülkeyi terk etmeleri gerektiğini belirtti. Şam’ın daveti olmadan Suriye’de varlık gösteren yalnızca iki dış güç bulunuyor

usya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İranlı güçlerin Suriye’den çıkması durumunda Washington’un Moskova ile Suriye çözümü ile ilgili görüşmeye hazır olacağını söyleyen ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’un sözlerini gazetecilere yorumladı.

Sputnik Türkiye’nin haberine göre Lavrov, “Suriye yönetiminin daveti olmadan orada bulunan tüm dış güçler eninde sonunda oradan çekilmeli” diye konuştu.

Bolton, Rusya Güvenlik Konseyi Başkanı Nikolay Patruşev ile yarın Cenevre’de yapacağı kritik görüşme öncesinde Reuters haber ajansına verdiği mülakatta ‘Taraflar ile Suriye’deki krizin çözümü adına neler üzerinde uzlaşabileceğinin görüleceğini’, ancak Washington’un ‘tek ön şartının, tüm İranlı güçlerin İran’a geri dönmesi olduğunu’ belirtmişti.

Sputnik’in haberinde ya da Lavrov’un açıklamasında değinilmese de Suriye yönetiminin daveti olmadan ülkede varlık gösteren yalnızca iki dış güç bulunuyor: Biri ABD, diğeri de Türkiye.

 

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…