Köpekler katledildi, Mansur Yavaş soruşturma açtı

Batıkent’te çok sayıda köpeğin zehirlendiği ortaya çıktı. Hayvanseverler olayı duyurunca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sorumluların ortaya çıkarılması için yetkilileri görevlendirdiğini açıkladı.

Ankara’nın Yenimahalle ilçesine bağlı Batıkent bölgesinde çok sayıda köpeğin zehirlenerek öldürüldüğü ortaya çıktı. Kendilerine gelen ihbarlar sonucu olay yerine giden hayvanseverler, görüntüleri sosyal medyadan paylaştı. Birçok köpeğin zehrin etkisiyle can çekiştiği görüldü. Hayvanseverlerin müdahalesiyle kurtarılan bazı köpekler veteriner kliniklerine götürüldü.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Oğuzhan Yücel, gazetecilere açıklamasında, konunun sosyal medyada duyulmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla bölgeye intikal ettiklerini söyledi.

Yücel, “Bir daha böyle bir olayın yaşanmaması için tüm ekiplerimizi bu bölgeye çektik. Arkadaşlarımız çalışmalarını yapıyor. Neticeye yönelik olarak bu vahşeti işleyen insanlarla ilgili olarak da bir çalışma yaparız, herhangi bir ipucu bulursak da yetkililerle paylaşacağız. Biz de üstümüze düşeni yapacağız” diye konuştu.

Hayvansever Ali Şahan da topladıkları tavuk eti numunelerini emniyet güçlerine teslim ettiklerini ifade etti.

Şahan, “Hayvanlar, ağzından köpükler çıkartıp birkaç saniye içinde olduğu yere yığıldı ve öldü. Biz bunları bırakan aracı sitelerin güvenlik kameralarından bizzat gördük. Burada yaşanan olay insanları tedirgin etti. Bunlar bulunsun” diye konuştu.

Öte yandan görgü tanıkları da beyaz bir araçtan kişi veya kişilerce zehirli tavuk eti ve benzeri ürünlerin olay yerine bırakıldığını iddia etti.

Ankara’nın yeni Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yaşanan vahşi olaya belediyenin müdahale edeceğini belirtti. Yavaş Twitter hesabından, “Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve Sağlık Daire Başkanlığı bu vahşetin sorumlularının ortaya çıkarılması ve yasal işlem yapılması için görevlendirilmiştir” diye yazdı.

Kaynak: DUVAR

İlginizi çekebilir