Konya’da “çalışmasını istemediği” eşine defalarca fiziksel şiddete maruz bırakan ve hakkındaki uzaklaştırma kararlarına rağmen karakolda barıştırılan erkek, eşinin ölmesi üzerine “tahrik etti” savunması yaptı.

Konya’da bir erkek, ‘çalışmasını istemediği’ eşini öldürdü: ‘Tahrik etti’ dedi!

Konya’nın Selçuklu ilçesinde yaşayan Hanife Babayiğit, bir süre önce çalışmaya başladığı için çalışmasını istemeyen eşi Mesut Babayiğit tarafından fiziksel şiddete uğradı.

Bunun üzerine Hanife Babayiğit’in şikayeti üzerine Mesut Babayiğit hakkında evden uzaklaştırma kararı verildi. Uzaklaştırma süresinin dolmasının ardından Hanife Babayiğit ve Mesut Babayiğit yeniden bir araya geldi.

Karakolda barıştırıldılar!

Bir ay önce yine kadına şiddet uygulayan Mesut Babayiğit hakkında yeniden uzaklaştırma kararı verildi.

Bu kararın ardından Hanife ve Mesut Babayiğit’in, polis merkezine giderek anlaştıklarına dair tutanak tutturduğu ve bir araya geldiği belirtildi.

Bunun üzerine Mesut Babayiğit, tekrar Hanife Babayiğit’e şiddet uygulamaya başladı.

Hastaneye bırakıp kaçtı

Mesut Babayiğit, Hanife Babayiğit’i iş çıkışı merkeze uzak bir yere götürerek tüfekle yaraladı ve ardından kadını Beyhekim Devlet Hastanesi’ne bırakıp, kaçtı.

Burada ilk müdahalesi yapılan Hanife Babayiğit, ambulansla Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Yaralı haldeyken kendisini Mesut Babayiğit’in vurduğunu söyleyen kadın, yaşamını yitirdi.

Olayla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri, Mesut Babayiğit’i yakalayarak gözaltına aldı. Babayiğit’in cinayette kullandığı tüfeği de merkez Meram ilçesinde bulunan ailesinin evinin bahçesine sakladığı tespit edildi.

Mesut Babayiğit polisteki ifadesinde, kendisini “Orada çalışmasını istemiyordum. Beni tahrik etti” sözleriyle savunup, cinayeti meşrulaştırmaya çalıştı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Mesut Babayiğit, “kasten öldürme” suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kaynak :Siyasi Haber

 

 

 

 

 

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…