Koç’tan ‘enflasyonla mücadele’ye destek: ‘Uygun’ sektörlerde indirim vaadi

Türkiye’nin önde gelen sanayicilerinden Koç grubu, ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’nı, uygun sektörlerde ve belirli ürünlerde yapacağı indirimlerle destekleyeceğini açıkladı.

Enflasyonun tırmanışını frenlemek amacıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan kampanya kapsamında firmalar, ürünlerine yüzde 10 indirim yapacak ve bunu özel bir logoyla etiketlerinde duyuracak.

Koç grubundan yapılan açıklamada şöyle dendi: “Son dönemde memleketimizin karşı karşıya olduğu sıkıntılı günlerin üstesinden hep birlikte gelebileceğimize inanıyoruz. Hiç şüphesiz uzun vadeli sürdürülebilir büyümeyi sağlama yolunda en öncelikli unsur ekonomide güven ortamının oluşmasıdır. Doğru politikalarla sanayimizi güçlendiren, Ar-Ge, üretim, istihdam ve ihracat kabiliyetlerimizi artıran ve yatırımları teşvik eden bir yaklaşım ülkemizin sahip olduğu potansiyeli daha da ileri taşıyacaktır. Bu bağlamda, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından başlatılan,‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’nı uygun sektörlerde ve belirli ürünlerde yapacağımız indirimlerle destekliyoruz.”

Kaynak : Diken

İlginizi çekebilir