Kızıltepe Gençlerbirliği’nin yeni transferi 70 yaşında

Kızıltepe Gençlerbirliği, 70 yaşındaki forvet oyuncusu Şerif Kunt’u transfer etti.

Aynı zamanda Amatör Futbolcular Federasyonu Genel Başkanlığı’nı yürüttüğünü belirten Kunt, maç günleri uçakla Mardin’e gideceğini söyledi. Kunt’un idmanlarda göstermiş olduğu performanstan memnun kaldığını belirten Kızıltepe Gençlerbirliği’nin Başkanı ve antrenörü Şükrü Kılınç, Kunt’a ilk maçta ilk 11’de şans vermeyi düşünüyor.

Trabzon doğumlu 70 yaşındaki Şerif Kunt, Osmaniye Karaçayspor’dan Kızıltepe Gençlerbirliği’ne transfer oldu. Yenigün gazetesinden Mehmet Uğur Çakıl’a konuşan ve 53 yıldır aralıksız futbol oynadığını vurgulayan Kunt, transfer olduğu Kızıltepe Gençlerbirliği’nde çıktığı ilk idmanında takdir topladı. Forvet hattında görev yapan Kunt, aynı zamanda atletizm ile ilgilendiği için ilerleyen yaşına rağmen futbol oynayabildiğini ve vücudunun zorlanmadığına dikkat çekti. Şerif Kunt’un amacı ise dünyanın en yaşlı futbolcusu unvanını Guiness Rekorlar Kitabı’na kaydettirmek.

‘FUTBOL OYNAMAK BENİ ZORLAMIYOR’

Kızıltepe’de antrenmanlara çıktığında kendisine karşı yaklaşımların çok güzel olduğunu dile getiren Kunt, “Ben aralıksız 53 yıldır futbol oynuyorum. Sadece amatörler liglerde oynadım. Kızıltepe Gençlerbirliği’ne de Amatör Sporcular Dernek Başkanımın vasıtası ile transfer oldum. Bu yaşıma rağmen futbol oynamak beni zorlamıyor. Ben aynı zamanda atletizm ile de uğraşıyorum. 15 yıldan bu yana İstanbul ve Trabzon yarı maratonuna katılıyorum. Bu konuda vücut altyapım sağlamdır. Bu yüzden ilerleyen yaşıma rağmen futbol oynamak beni zorlamıyor. Kızıltepe’de antrenmanlara çıktığımda beni görenlerin yaklaşımları çok güzel oldu. Aslında insanların bu durumdan gurur duyması gerekiyor. Dünyada Guiness Rekorlar Kitabı’nda en yaşlı futbolcu 56 yaşındaki İtalyan bir futbolcudur. Bu anlamda ben dünyada en yaşlı futbolcu olma unvanına sahip olmak için Guiness Rekorlar Kitabı’na başvuracağım. Bu unvanı almam Türkiye için de bir gurur olacak” şeklinde konuştu.

SPORCU AİLE

Sporcu bir ailesi olduğu için eşinin ilerleyen yaşına rağmen futbol oynamasına karşı çıkmadığını dile getiren Kunt, “Eşim 32 senedir, kurmuş olduğum kulübün genel kaptanlığını yapan bir insandır. Ben aynı zamanda iki oğlumla da futbol oynama şansına eriştim. İki oğlum da hakemlik yaptı. Ailem tamamen sporcu bir ailedir. Bu yüzden eşim de benim bu yaşıma rağmen futbol oynamama hiçbir zaman karşı çıkmadı. Ben aynı zamanda Amatör Futbolcular Federasyonu Genel Başkanıyım. Federasyon çalışmalarını yürüteceğim için Ankara veya Trabzon’da olacağımdan dolayı maç günleri uçak ile Mardin’e geleceğim. Benim transferimin yankı yapmasını çok anlamlı buluyorum. Diyarbakır, Mardin ve Hakkâri gibi şehirlerimizde insanlarla tanışmak benim için gurur verici” ifadelerini kullandı.

GENÇLERE ÖRNEK OLACAK

Kızıltepe Gençlerbirliği’nin kulüp başkanı ve antrenörlük görevini yürüten Şükrü Kılınç ise arkadaşları aracılığı ile 70 yaşındaki futbolcu Şerif Kunt ile iletişime geçip transfer etmeye karar verdiklerini söyledi. Kılınç, sözlerini şöyle sürdürdü, “Biz Şerif Bey ile dostlar aracılığıyla bir araya geldik, oturduk tanıştık. Transfer konusunu gündeme getirdik, Şerif Bey de bizi kırmadı. Güneydoğu’da yaşamak istediğini, Güneydoğu’daki gençlerin sesi olmak istediğini dile getirdi ve ‘tercihimi sizden yana kullanacağım’ dedi. Daha önce Osmaniyespor’da oynuyordu. Evi Trabzon’da olduğu için idmanlarını Trabzon’da yapacak, sadece maç günleri uçak ile Kızıltepe’de olacak. Kendisi, ‘Futbol benim aşkımdır. Ben futboldan kopamam. Futbolda mutluluk buluyorum’ diyor. Şerif Bey gençlere örnek olmak için sigara ve alkol kullanmadığını belirtti. Yaşadığı müddetçe Güneydoğu’yu gezmek istediğini, her yıl Güneydoğu’daki bir takımda oynamak istediğini söyledi.”

İLK 11’DE YER BULACAK

Şerif Kunt’un performansından memnun kaldığını belirten Kılınç, Kunt’a ilk 11’de şans vermeyi düşündüğünü söyledi. Kılınç, “Kızıltepe halkı transferimiz karşısında şoka girmiş durumda. Halk arasında 30 yaşını geçen futbolcuya ‘işi bitmiş’ gözüyle bakıyorlar.  Ama Şerif Bey bu algıyı değiştiriyor. Kızıltepe halkı tarafından genelde olumlu tepkiler alıyoruz. Basına açık bir idman gerçekleştirdik. Şerif bey idmanda sergilediği performans ile maçlarda oynamaya hazır olduğu mesajını verdi. Bende Şerif beyin performansından memnun kaldım. Önümüzdeki maçta şerif beye ilk 11’de şans vermeyi düşünüyorum” dedi.

Kaynak: DUVAR

İlginizi çekebilir