herhangi bir olay karşısında yapılacak tek şey tutum belirtmek midir? o tekil olayla ilgili gerçeğin tamamına ulaşmadan, tutumları kıyaslamak, tutumları yarıştırmak siyaset olabilir mi?

domates bu hafta ucuzlamış biraz, pazarda 3.5 liraydı. ama yumurta öyle böyle değil. elektrik ve doğalgaz zamlarının acısı havalar soğuyunca çıkacak. türkiye’de gelecek endişesi uzun zamandır herkesin başında olan bir dert ama gelecek’le aramızdaki süre kısaldı, yaşlılığını düşünebilen kalmadı, gelecek ay nasıl geçinebileceğimizi düşünüyoruz.

emeklilere bayram ikramiyesi, parti üyelerine çeşitli destekler gibi önlemlerine rağmen pahalılık herkesi yakıyor. iktidara toz kondurmayanlar bile memnuniyetsizlik içinde.

akp’nin böyle durumlarda genellikle başvurduğu iki önlem var. bunlardan en etkilisi bir uluslararası gerilimle ekonomik krizin sorumluluğunu “dış güçler”e yüklemek. bu açıdan, rahip brunson meselesi ilaç gibi geldi demek yanlış olmaz. ‘doların yükselmesinden bize ne’ diyen yok artık, hayatında yabancı bir banknotu düğünde geline takıldığında ancak gören, bırakın yurtdışında alışverişi, pasaportu bile bulunmayan, birikim/yatırım falan yapması hayal olan insanlar dolarla benzin, benzinle domates fiyatı arasındaki ilişkiyi biliyor ama doların yüks

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…