Kılıçdaroğlu’ndan SADAT baskını: Burası terörist yetiştiren bir kurum

Kemal Kılıçdaroğlu’nun sabah gerçekleştirilen olağanüstü MYK toplantısı sonrası ‘sürpriz’ bir ziyaret gerçekleştireceği duyurulmuştu. Kılıçdaroğlu, SADAT’ın önüne geldi ve basın açıklaması yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah partisinin İstanbul İl Başkanlığı’ndan olağanüstü MYK toplantısı düzenlemişti. Bu toplantı sonrası il binasından ziyaretler gerçekleştirmek için ayrılan Kılıçdaroğlu, öğleden sonra İstanbul Beylikdüzü’nde Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (SADAT) önüne gitti. Kılıçdaroğlu görüşecek muhatap bulamadığı ‘sürpriz’ ziyarette bina önünde açıklama yaparak “Burası terörist yetiştiren bir kurumdur” dedi.

‘TÜRKİYE PARAMİLİTER KURULUŞLARA TESLİM EDİLMEYECEK’

Kılıçdaroğlu SADAT’ın önündeki açıklamaları şöyle:

“Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara, kişilere teslim edilmeyecektir. Seçim güvenliği önemlidir. Önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Daha düne kadar Erdoğan’ın danışmalığını yapıyordu bunlar. Bu kuruluşun hedefleri arasında gayri nizami harp eğitimi de var. Dikkatini çekmek isterim kamuoyunun; gayri nizami harp eğitim var. Yani sabotaj, baskın, pusu kurma, suikast ve tedhiş… Tedhiş Arapça terör olarak tanımlanıyor, Türkçesi de terör. Burası terörist yetiştiren bir kurumdur.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a SADAT’la ilgili bir dizi soru sordu: “Karanlık odaklar var demiştim. Hangi maşalar kullanılacak bu karanlık işlerde?”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, SADAT ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, seçim güvenliğinin ne pahasına olursa olsun sağlanacağını söyleyerek Erdoğan’a bir dizi soru sordu.

‘SADAT PARAMİLİTER BİR KURUM’

Kemal Kılıçdaroğlu’nun sabah gerçekleştirilen olağanüstü MYK toplantısı sonrası ‘sürpriz’ bir ziyaret gerçekleştireceği duyurulmuştu. Kılıçdaroğlu, SADAT’ın önüne geldi ve basın açıklaması yaptı. Ardından Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından açıklamalarda bulunarak, “SADAT bir paramiliter kurum. Yani işleri suikastçı, provokatör ve terörist yetiştirmek. Erdoğan kaçakları da ülkeye bu kafayla soktu. Başka ülkelerin camilerinde bu paramiliter kafayla namaz kılacaktı, ne oldu? 8 milyon sığınmacı Türkiye’nin cenaze namazını kılmaya çalışıyor” dedi.

‘MAFYACIKLARA SESLENİYORUM’

“Erdoğan al şu paramiliter artıklarını, ne yaparsan yap” diyen Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: “Seçim yaklaştıkça zulmünü artırma niyetindesin biliyorum. SADAT’tan da medet umuyorsan bil ki her türlü pisliğe karışmış bu zorbalardan zerre korkuyorsak namerdiz! Erdoğan şunu sakın aklından çıkarma. Muhalefet yüreklidir. Muhalefet cesurdur. Muhalefet Türkiye’dir. Buradan mafyacıklara da sesleniyorum. Size de sokaklarımızı teslim etmeyeceğiz.”

ERDOĞAN’A SORULAR

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir dizi soru da sordu: “Siyasi cinayetler demiştim. Karanlık odaklar var demiştim. Hangi maşalar kullanılacak bu karanlık işlerde? Kimler hangi hedefler için devreye girecek? Her türlü kaostan SADAT gibi paramiliter danışmanlar sorumlu tutulur. Bil. Öyle heveslere girişme. Ve son olarak halkımız, bu seçim olacak. Seçim güvenliği ne pahasına olursa olsun sağlanacak. Sizler sandığa gidip rahatça oyunuzu vereceksiniz. CHP var. 100 yıldır buradayız. Merak etmeyin.”

Kaynak: DUVAR

 

İlginizi çekebilir