Kılıçdaroğlu’dan ‘Atatürk Havalimanı’ tepkisi: Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı’ndaki yıkım çalışmalarına sert tepki gösterdi, paylaşımında Arapça “Milletimizden çalınanlarla yapılan hiçbir şey size satılamaz” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yıkımı için hazırlıklara başlanan Atatürk Havalimanı için açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, “Bu iş “Talimat aldım, mecburdum diyeceğiniz bir iş değildir, bunun adı vatana ihanettir. Siz de sorumlu olacaksınız. Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir. O makinelerin müteahhidi; sana ise özel ilgi göstereceğiz” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, millet bahçesi yapılmak üzere yıkılmak istenen Atatürk Havalimanı ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

“Bu milletin maddi manevi ne kadar değeri varsa sattılar. Şimdi de en değerli varlıklarımızdan birini dozerlerle yok ediyorlar. Peki bu işe neden alelacele giriştiler?” diyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

‘SUÇ ORTAKLARINA NEFES ALDIRACAK MIYIZ?’

“Büyük değişim öncesinde, 5’li çetelerin halktan götürdüğü paranın önemli kısmının yeni havalimanına bağlanmış olması mı bu acelenin nedeni? Bu parayı acilen oradan kurtarıp, seçim öncesi dışarıya mı taşımaktır asıl amaç? Yani hedef yeni havalimanını hızlıca elden çıkarmak mıdır?

Burada asıl korku nedir? İşlenen günahların bedeli olarak, üçüncü havalimanının kamulaştırılma korkusu mu? Yeni havalimanını hızlıca satabilmek için, Atatürk Havalimanı’nın varlığı olası yatırımcıya risk teşkil edeceğinden, bu milli servet hızlıca yok edilmeye mi girişildi?

Peki bunların Katarlı veya S. Arabistanlı suç ortaklarına biz nefes aldıracak mıyız? Onlar burada rahat edebileceklerini mi zannediyorlar? Yok edilen Atatürk Havalimanı’nın değerini de çetelerden, onların siyasal ayağından ve yabancı suç ortaklarından alacağımızı bilmiyorlar mı?

‘KİMSENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYIZ’

Yatırımcı dostlarınıza da anlayacakları dilden anlatayım: Milletimizden çalınanlarla yapılan hiçbir şey size satılamaz. Beytülmal ile ilgili işlenen suçlarda siz dahil kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Gelecekseniz, bunu bilerek gelin.

Bu işte yer almış herkese son bir lafım olsun: Bu iş “Talimat aldım, mecburdum diyeceğiniz bir iş değildir, bunun adı vatana ihanettir. Siz de sorumlu olacaksınız. Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir. O makinelerin müteahhiti; sana ise özel ilgi göstereceğiz!”

Kemal Kılıçaroğlu Suudi Arabistan ve Katarlılara yaptığı çağrıyı Arapça olarak da paylaştı.

AÇIKLAMA, İYİ PARTİLİ KIDIK’IN İDDİALARININ ARDINDAN GELDİ

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasının İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İYİ Parti Meclis Üyesi Ali Kıdık’ın iddialarının arkasından gelmesi dikkati çekti. Kıdık, İstanbul Havalimanı işletmesinin Abu Dabi Havalimanı’nın işletmecisi AUH firmasına satılması için görüşmelerin sürdüğünü iddia etmiş ve “Abu Dabili firma, İstanbul’un Avrupa yakasında başka bir havalimanı istemiyor. Bu nedenle İstanbul Havalimanı’nı satabilmek için Atatürk Havalimanı’nı feda ediyorlar, garanti veriyorlar. Şimdi burayı alacak olan, Türk Hava Yolları’nın (THY) üzerine de çökecek mutlaka” demişti. Ali Kıdık ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Atatürk Havalimanı’nı açacağız” demesi üzerine hemen yıkım talimatı verildiğini öne sürmüştü.

Öte yandan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, yıkımı protesto için 17 Mayıs Salı, saat 11.00’de İstanbul Havalimanı’na gideceklerini duyurmuştu.

Kaynak: DUVAR

İlginizi çekebilir