Kılıçdaroğlu Aydın’dan seslendi : Tank palet fabrikasıyla ilgili ikinci bir kararname var, gizliyorlar

Erdoğan’a çağrı yapan CHP lideri ‘İkinci bir kararname daha var, onu gizliyorlar. İmzaladığın ikinci kararı da yayımla. Neden gizliyorsunuz milletten?’ dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, tank palet fabrikasının Katarlılara satılmasına ilişkin olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hakkında bir iddiada bulundu. Tank palet fabrikasının Katar ordusuna satıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a çağrı yaparak “Şimdi ikinci bir kararname daha var, onu gizliyorlar. Katar ordusuna verdiler. İmzaladığın ikinci kararı da Resmi Gazete’de yayımla. Çünkü o tank palet fabrikası bu milletin vergileriyle kuruldu. Neden gizliyorsunuz milletten?” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın’da partisinin düzenlediği mitingde konuşma gerçekleştirdi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“Şimdi seçim yok Kılıçdaroğlu neden geldi diyeceksiniz. Size teşekkür etmek için geldim.

Hiçbir zaman harcanan her kuruşun hesabını vermekten vazgeçmeyeceğiz. Vatandaştan para alıyorsan aldığın parayı kuruşu kuruşuna açıklayacaksın. Bizim inancımızda israf haramdır, eğer birilerini zengin etmek için vatandaşın ödediği vergiyi alıp bir çıkar grubuna aktarırsanız orada sorun var demektir. İstanbul’da Yenikapı’da binlerce araç…Bu paralar kime gidiyordu? Bütün bunları yeri geldiğinde açıklayacağız.”

‘ANAYASANIN DEĞİŞMESİ LAZIM’

-Bir siyasi patinin genel başkanı cumhurbaşkanı olamaz. Bir cumhurbaşkanı seçildikten sonra bir kişi parlamentoda namusu ve şerefi üzerine ant içiyor. 600 milletvekilinin gözü önünde bu yemin ediliyor. Ama bugün gördüğümüz tablo başka. Tarafsız bir cumhurbaşkanı yok. Cumhurbaşkanının tarafsız olması lazım. Bunun için gerekiyorsa Anayasa’nın değişmesi lazım. Gelin referandum yapalım.

ERDOĞAN’A SESLENDİ: GİZLİ KARARNAMEYİ AÇIKLA!

-Kalktılar tank palet fabrikasını Katar ordusuna peşkeş çektiler. Hadi fabrikaları sattın, ya bir devlet kendi silah fabrikasını başka bir orduya verirler mi? Yok dediler öyle bir şey. Resmi Gazete’yi gösterdim, bir şey diyemediler. Şimdi ikinci bir kararname daha var, onu gizliyorlar. Katar ordusuna verdiler. İmzaladığın ikinci kararı da Resmi Gazete’de yayımla. Çünkü o tank palet fabrikası bu milletin vergileriyle kuruldu. Neden gizliyorsunuz milletten?

‘ÇIKIŞI BERABER YAPACAĞIZ’

-Seçimler geldiğinde çıkışı beraber yapacağız, demokratik yollarla Türkiye’yi aydınlığa çıkaracağız.”

Kaynak: Artı Gerçek

İlginizi çekebilir