Kenan Doğulu ve Murat Boz’dan yangın tepkisi: Tesislere gitmeyeceğiz

Birçok sanatçı sosyal medya hesaplarında #SözVeriyorum etiketi altında paylaşımlar yaparak, yanan alanlarda inşa edilecek tesislere gitmeyeceklerini duyurdu.

Türkiye’nin farklı noktalarında orman yangınları ve yangın söndürme çalışmaları sürerken, sanatçılar da takipçilerine konuyla ilgili paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Uluslararası yardım talebiyle ilgili olarak sanatçılar arasında yaşanan tartışma sosyal medyada geniş yankı bulurken, Şahan Gökbakar, Emre Kınay gibi isimlerin yangın bölgelerinden yaptığı canlı yayınlar ve yangına müdahalede yetersizlikle ilgili paylaşımlar on binlerce kullanıcı tarafından paylaşıldı.

KENAN DOĞULU VE MURAT BOZ: YANAN YERLERE YAPILACAK TESİSLERDE SAHNEYE ÇIKMAYIZ

Diğer yandan dün Instagram hesabından bir mesaj yayınlayan Kenan Doğulu, #SözVeriyorum etiketiyle şu mesajı paylaştı: “Bugüne kadar, bir doğa yangını sonrası inşa edildiğini bildiğim herhangi bir yerde sahnen almam için gelen teklifleri kesinlikle reddettiğim gibi bundan sonra da bu yanan alanların üzerindeki tesislerde şarkı söylemeyeceğime söz veriyorum.”

Aynı etiket altında bir mesajı takipçileriyle paylaşan Murat Boz da, “Eğer bir gün yanan ormanlarımızın yerine turistik tesisler yapılırsa, o tesislerde asla sahne almayacağım.” dedi.

Oyuncu Burcu Biricik de #SözVeriyorum etiketiyle “Kendime bir söz. Yanan ormanlık alanlarımıza yapılacak herhangi bir otele, işletmeye adımımı atmayacağım. Bundan öncekilere de atmadığım gibi. İçindeki bu yangını unutma, ciğerinin nasıl yandığını unutma!” şeklinde  bir mesaj paylaştı.

Kaynak: DUVAR

İlginizi çekebilir