Gazeteci Kaşıkçı’nın bu yaz kurulan 50 kişilik ‘Kaplan Takımı’na bağlı bir grup tarafından öldürüldüğü öne sürüldü. İddiaya göre ekibin başında Prens’in sağ kolu el Kahtani bulunuyordu.

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın 2018’in yaz aylarında kurulan 50 kişilik “Kaplan Takımı” adlı ekipten bir grup tarafından öldürüldüğü öne sürüldü.

BBC Arapça’ya konuşan kaynakların verdiği bilgiye göre bu ekibin başında Prens Muhammed bin Selman’ın sağ kolu Suud el Kahtani bulunuyordu.

Suudi yönetiminin tanınmış muhaliflerinden Dr. Saad el Fakih, bu ekip için “Ülke içindeki ve dışındaki muhalifleri öldürmekle görevliydiler. Rejimin, tutuklayarak ortalığı yaygaraya vermek istemediği insanları öldürmek için görevlendirildiler” diye konuştu.

“DÖVÜLEREK ÖLDÜRÜLDÜ”

BBC Arapça, ayrıca bu ekibin öldürdüğü tek ismin Kaşıkçı olmadığına dair iddialara da ulaştı. Suudi yönetimi içinden gizli bir kaynak, Muhammed bin Selman’ın “kara kutusu” olarak nitelendirilen Tümgeneral Ali el Kahtani’nin de dövülerek öldürüldüğünü söyledi.

İddiaya göre bu cinayeti de Muhammed bin Selman’ın sağ kolu olarak görülen Suud el Kahtani’nin liderliğindeki ekip gerçekleştirdi.

Kaynak: Artı Gerçek

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…