Kampüs Cadıları’ndan Yaz Kampı etkinliği

Kampüs Cadıları, Yaz Kampı etkinliği düzenliyor.

6-7-8 Eylül’de Balıkesir’in Gönen ilçesinde gerçekleşecek olan etkinlik duyurusu şu şekilde:

“Kadınız Cadıyız 6-7-8 Eylül’de Yaz Kampındayız

Kampüslerden, amfilerden, sokaklardan taşan isyanımızı ve neşemizi Türkiye’nin dört bir yanından kız kardeşlerimizle buluşturuyoruz.

Birbirimize güç olmak, farklı deneyimlerimizin paylaşmak, özgürlüğün kapısını biraz daha aralamak için yollara düşüyoruz.

Akademiden hocalarımızın, yazarların, yönetmenlerin ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen genç kadınların katıldığı, ilmek ilmek ördüğümüz kadın dayanışmasını daha da yükselteceğimiz bu kampımızda; müzik, film, yoga, zumba, kitap söyleşisi, çeşitli tartışmalar ve atölye çalışmaları ile hem kadın mücadelesini güçlendirecek hem de kadınlarla yeni dönemin yol haritasını belirleyeceğiz.

Yan yanayız!

Yürütülen politikalar ve üretilen söylemler ile kadın düşmanı bir rejim inşa etmeye çalışan erkek egemenliğine karşı verdiğimiz mücadelemizde bir dönemi daha geride bıraktık. Elbette yeni dönemi aynı öfke ve direnç ile karşılayacağız.

Biliyoruz, üniversitelerimiz toplumsal yaşamdan azade değil! Akademide artan şiddet ve taciz bunun en büyük kanıtı! Şimdi mücadeleyi büyütmenin, taleplerimizi yükseltmenin ve “Başka bir üniversite mümkün!” demenin tam zamanı.

Tüm üniversiteli genç kadınları, yapabileceklerinin farkına varmaya, dayanışmayı ve mücadeleyi birlikte büyütmeye, 6-7-8 Eylül’de Balıkesir Gönen’de gerçekleştireceğimiz yaz kampımıza davet ediyoruz!

Ve biliyoruz ki cadılığın cüreti ile verdiğimiz bu mücadelede yolun sonu özgürlüğe çıkacak!
#KadınızCadıyızYazKampındayız”

İlginizi çekebilir