BİMER’e yapılan şikayet üzerine gözaltına alınarak tutuklanan Ezhel, cezaevinde bir mektup kaleme aldı

Şarkı sözlerinin ‘uyuşturucuya özendirdiği’ gerekçesiyle geçtiğimiz gün tutuklanan Ezhel yani diğer ismi ile Sercan İpekçioğlu, cezaevinde bir mektup kaleme aldı. Sosyal medya hesabından yayımlanan mektubunda, “Kahrolsun sansür yaşasın tam bağımsız rap” ifadesi yer aldı.
Ezhel, mektubunda ailesine, dostlarına ve sevenlerine seslenerek sağlının iyi olduğunu, cezaevinde de kendisini dinleyenlerden destek gördüğünü ifade etti. Mektubunda bulunduğu koğuşa da değinen Ezhel, “İnşaat işçisi de var, Amerika mühendislik bitirmiş insan da. Varoş hikâyeleri ve entelektüel tartışmalar bir arada. Nedendir bilmiyorum, mahpusluktan mı, duyduğum her şiir, dinlediğim her türkü bugüne kadar duyduğum en güzelleriymiş gibi geliyor” diye yazdı.

Kendisini BİMER’e şikayet eden kişiye de seslenen Ezhel, “Ben size ne yaptım. Kendimi geçtim, sizi bir anayı ağlatmanın vicdanıyla baş başa bırakıyorum” dedi. Ezhel mektubunu “Kahrolsun sansür yaşasın tam bağımsız rap!” sözleriyle tamamladı.

Rap camiası ise Ezhel’in tutukluluğunun ardından bir şarkı yazarak seslendirdi. Sehabe olarak bilinen Barış Çetin tarafından yapılan şarkı “Ezhel’e özgürlük” adını taşıyor.

İSTANBUL

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…