Kadınlardan Leyla Güven’e dayanışma kartı: “Yaşamak ve yaşatmak istiyoruz”

İstanbul’un 17 ilçesinde bulunan PTT şubelerinde bir araya gelen kadınlar, Leyla Güven’e dayanışma kartı gönderdi. Kadınlar, “Biz yaşamak ve aynı zamanda yaşatmak istiyoruz” dedi

“Leyla ile dayanışıyoruz, Leyla’ya ses ver” çağrısıyla bir araya gelen kadınlar, İstanbul’un 17 ilçesinde bulunan PTT şubelerinden PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik tecridin kaldırılması talebiyle 135 gündür açlık grevinde olan Leyla Güven’e dayanışma kartı gönderdi.

PTT Kadıköy Şubesi önünde bir araya gelen kadınlar adına açıklamayı Halkların Demokratik Partisi (HDP) Parti Meclisi (PM) üyesi Ayşe Berktay yaptı.  Güven’in açlık grevi direnişinin 135’inci gününde olduğunu hatırlatan Berktay, “Biz kadınlar olarak sadece yasalarca tanınmış hakların uygulanması için açlık grevine girmek zorunda kalınmasını korkunç bir hadise olarak görüyoruz. Biz yaşamak ve aynı zamanda yaşatmak istiyoruz. Yaşatmak için ses vermenin, sesi duymanın ve taşımanın önemli olduğunu düşünüyoruz. İktidarın yapması gereken yalnızca yasalarını uygulamaktır. Biz bu konuda kamuoyunun duyarlılık göstermesi ve vicdanlı olması gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu. Açıklamanın ardından postaneye giren kadınlar, Güven’e dayanışma kartı gönderdi.

PTT Şişli Şubesi’nde bir araya gelen kadınlar ise burada kaleme aldıkları kartlarla Güven için hissettiklerini yazdı.  Ardından kadınlar, kartları postaladı.

Kadınların dayanışma kartı yolladıkları ilçelerin isimleri şöyle; “Başakşehir, Bakırköy, Küçükçekmece, Güngören, Avcılar, Beylikdüzü, Bahçelievler, Şişli, Eyüp, Kadıköy, Sultanbeyli, Ümraniye, Sancaktepe, Maltepe, Kartal, Üsküdar, Esenyurt.”

Kaynak: Sendika.org

İlginizi çekebilir