Özgür Denizli

Jeotermale karşı mücadele büyüyor: Aydın’da 3 Kasım’da yürüyüş var

Kızılcaköylü kadınların Jeotermal Enerji Santralleri’ne karşı mücadeleleri devam ediyor. Nöbet eylemi ile devam eden eylemlilikler 31 Ekim tarihinde İncirliova ilçesi Dereağzı Mahallesi’ndeki bir düğün salonunda yapılması planlanan Jeotermal Enerji Santraline ilişkin bilgilendirme toplantısının engellenmesi ile devam etmişti. Kızılcaköylüler ve doğaseverler sahte Çevresel Etki Değerlendirmesi ÇED raporu girişimin önüne geçmeyi başarmışlardı.

http://ozgurdenizli.com/kizilcakoylu-kadinlar-ced-toplantisi-yaptirmadi/

Jeotermal Elektrik Santrallerinin çevreye verdiği zarara dikkat çekmek için 3 Kasım Cumartesi günü saat 13.00’da, Aydın Büyükşehir Belediyesi önünden başlayacak yürüyüş, Zafer Meydanı, Doğu Gazi Bulvarı, Hükümet Bulvarı güzergâhlarından devam edip, Atatürk Kent Meydanı’nda basın açıklaması ile son bulacak. Yürüyüşe Aydın ve çevre illerden yoğun katılım bekleniyor.

Aydın’daki siyasi partilerin ve birçok sivil toplum kuruluşunun, bölgedeki doğa mücadelesi veren sivil örgütler ve Menderes Havzası İnisiyatifi’nin destek vereceği yürüyüşte, Jeotermal Elektrik Santrallerinin çevreye ve insan sağlığına verdiği zararlara dikkat çekilecek. Daha önce Aydın’ın bazı ilçe ve mahallelerinde protesto edilen JES kuyularının, bu düzenlenecek protestonun ardından geri adım atması bekleniyor.

http://ozgurdenizli.com/menderes-havzasi-inisiyatifinden-kizilcakoy-jes-direnisine-destek/

 

 

 

Exit mobile version