Özgür Denizli

İzmir’de, Yemekten Zehirlenen 600’ye Yakın İşçi Hastaneye Akın Etti

İzmir’in Aliağa ilçesindeki Star Rafinerisinde görev yapan 600’ye yakın işçi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvurdu.

RAHATSIZLANAN İŞÇİLER HASTANEYE BAŞVURDU

Edinilen bilgiye göre, Star Rafinerisinde çalışan işçiler, akşam yemeğinde tavuk yedi. İşçiler bir müddet sonrada karın ağrısı, bulantı, kusma şikayetiyle rafinerinin revirine başvurdu. İşçilerin gece yarısından itibaren ise şikayetleri arttı. Bunun üzerine işçiler, Aliağa Devlet Hastanesi ve Menemen Devlet Hastanesine başvurdu.

BAŞVURAN İŞÇİ SAYISI 600’YE YAKIN

Gıda zehirlenmesi şüphesiyle şu ana kadar hastaneye başvuran işçi sayısının 600’ye yakın olduğu öğrenildi. Konu hakkında savcılık tarafından soruşturma başlatılırken, yemeklerden numunelerin alındığı ve incelenmek üzere laboratuvara gönderildiği bildirildi.

“PSİKOLOJİK” 

Sanayi tesisi yetkilileri yetkilileri, durum hakkında bilgi topladıklarını, netleşmesiyle birlikte bilgileri paylaşacaklarını bildirdi. Yemek firması yetkilileri zehirlenmenin yemekhanede değil, şantiyede yenilen yemeklerden kaynaklandığını, kendilerinin şantiyede çalışan firmaların sadece bir bölümüne hizmet verdiklerini belirtti. Yemek firması yetkilileri, şikayetlerin bir bölümünün ‘psikolojik’ olduğunu da öne sürdü.

 

Exit mobile version