İzmir’de Demir Çelik Fabrikasında yaşanan iş kazası sonucu üç işçi yaralandı. İşçiler fabrikanın bakım için bile durmadan çalıştığını ifade etti.

İzmir Demir Çelik Fabrikasında dün akşam saatlerinde aşırı çalışma sonucu yaşanan iş kazasında biri teknisyen üç işçi yaralandı.

Kontünide çelik kesilirken yerdeki cürufun oksijenle tepkimeye girmesi sonucu püsküren alevden yaralanan Mehmet Ali Diker, Hüseyin Yönden ve Ömer Kurt isimli işçiler Bozyaka Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırıldı. İlk müdahaleleri yapılan işçilerin hayati tehlikelerinin olmadığı, tedavilerinin ardından taburcu edildiği öğrenildi.

İşçiler yolun altındaki cüruf birikmesinin kazaya yol açtığını söylüyor: “Önceden 2 temizlikçi vardı biriken çüruf için. Su tutar soğutur birikintiyi alırdı. Hazırlamacılar işletme işçileri karışmazdı. Şimdi var mı bilmiyorum, bir de her dökümde kesimden kaynaklı 4 parmak birikinti olur, hiç alınmamış epeyi birikmiş. O birikintinin tepesini alırken sıcak cürufa oksijen basmışlar. Fabrika bakım için bile duruş yapmadan çalışıyor, böyle olunca kazalar çok olur.” (İzmir/EVRENSEL)

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…