İzmir Adliyesi’nde zehirlenme…

Adliye binasının alt katında gaz sızıntısı olduğu bilgisi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye aracı ve ambulans gönderildi. Bina tedbir amaçlı boşaltıldı, duruşmalar yarıda bırakıldı.

Adliyeye, gazın tahliyesi için büyük fanlar gönderildi.

İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, 7 ambulansın bölgeye gönderildiğini, olası bir duruma karşı hastanelerde hazırlık yaptıklarını belirtti.

Gazdan etkilenen 2 kişi hastaneye kaldırıldı.

 

Adliyeye, gazın tahliyesi için büyük fanlar gönderildi.

İzmir Emniyeti’nin verdiği bilgilere göre, olayda sabotaj ihtimali yok. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada, adliyedeki gaz kaçağının yangın söndürme tüplerinin periyodik bakımı sırasında meydana geldiğini ifade etti.

DHA muhabiri Mehmet Candan ise, “Yangın tüplerinin olduğu depoda gaz kaçağı oldu. 1’i ağır çok sayıda kişi gazdan etkilendi. Müdahale eden sağlık çalışanlarından da zehirlenenler oldu. Adliye binası tamamen boşaltıldı.

İzmir İtfaiye Müdürü: ‘Bina tamamen boşaltıldı’

İzmir İtfaiye Müdürü Özgür Ozan Yılmaz, CNN TÜRK yayınına bağlanarak bilgi verdi. Yılmaz, “Yangın söndürme tüplerinde gaz kaçağı ihbarı üzerine ekiplerimiz olay yerine intikal etti. Bina tamamen boşaltıldı. Adliyede otomatik gazlı söndürme sistemi var. Tüpler tek bir noktada bulunuyor. Yangın tüplerinin bulunduğu depoda gaz yoğunluğu oluştu. Bana ulaşan bilgilere göre şu anda tehlikeli bir durum kalmadı. Ekiplerimiz şu anda binanın içerisindeler ve gaz sızıntısını önlemeye ve biriken gazı gidermeye çalışıyorlar” dedi.

 

İlginizi çekebilir