İstanbul’da yağmur hayatı felç etti: Unkapanı’ndan cenaze çıktı

İstanbul’da öğlen saatlerinden itibaren başlayan şiddetli sağanak yağış hayatı felç etti. Çok sayıda dükkan sular altında kalırken, Unkapanı’nda bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı

İstanbul’da etkili olan şiddetli yağmur hayatı felç etti. Avcılar, Sefaköy, Bahçelievler, Çatalca, Zeytinburnu, Sarıyer, Fatih, Esenyurt, Kadıköy, Üsküdar, Tuzla ve Pendik’te çok sayıda araç yolda mahsur kaldı. Yağmurdan korunmak isteyenler, otobüs duraklarına, kapalı mekanlara ve köprü altlarına sığındı.

Elektrik direğine yıldırım düştü

Çatalca’da bir elektrik direğine yıldırım düştü. D-100 Karayolu üzerinde su birikintileri oluşurken, yurttaşların bir bölümü araçlarını yol kenarına çekerek, yağmurun dinmesini bekledi. Hafta sonu dolayısıyla Sarıyer’de sahile ve ormanlık alanlara pikniğe giden yurttaşlar, yağmurdan olumsuz etkilendi. Ayasofya ve Sultanahmet’i ziyaret etmek isteyen turistler de aniden başlayan yağış nedeniyle ağaç altlarına ve çevredeki kafelere sığındı. Yağmura valizleriyle yolda yakalanan turistler, seyyar satıcılardan şemsiye satın aldı.

Kapalı Çarşıyı su bastı

Eminönü alt geçidi, Kapalıçarşı ile Karaköy’de bazı iş yerlerini su bastı. Eminönü alt geçitteki çarşıda esnafın bazı ürünleri su altında kaldı. Ayrıca Kapalıçarşı’da kısmi elektrik kesintisi yapıldı. Bazı iş yerlerine elektrik verilmiyor. Çobançeşme Kuyumcukent’te yapımı devam eden Metro durağının önünde park halindeki bir otomobil, yolun çökmesi sonucu oluşan çukura düştü.

Unkapanı’nda bir ceset bulundu

Unkapanı altgeçidini de su bastı. Ekiplerin su tahliye çalışmaları sırasında altgeçitten ceset çıktı. Ekiplerin olay yerindeki çalışmaları sürüyor.

Vapur seferleri başladı

Sağanak yağmur nedeniyle İstanbul’da iptal edilen vapur seferleri yeniden başladı. Sağanak yağışla birlikte yollar göle dönerken, oluşan su birikintilerinde araçlar mahsur kaldı. İstanbul’daki yağışın bu yazın en şiddetlisi olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Yeni Yaşam

İlginizi çekebilir