İstanbul Modern’den Çocuklar ve Gençler İçin Yeni Bir Sanat Eğitim Mekânı

7-15 yaş grubu çocuk ve gençler için tasarlanan Art Maker Lab Öğrenme Merkezi, sanatı yeni teknolojilerle üretmeye davet ediyor.

İstanbul Modern, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenen, çocuklar ve gençler için bir öğrenme merkezini açtı.

18 Aralık 2018 – 31 Mart 2020 tarihleri arasında hizmet verecek olan Art Maker Lab Öğrenme Merkezi’inde çocuklar ve gençler sanatı yeni teknolojilerle üretecek.

Sanat yapıtına, sanat yapma eylemine, yaratıcılığa, üretkenliğe, araştırmaya, keşfetmeye, teknoloji kullanımına odaklanan özel donanımlara sahip bir mekân olma özelliği taşıyan Art Maker Lab Öğrenme Merkezi, 7-15 yaş grubu çocuk ve gençler için tasarlandı.

Üretken, yenilikçi ve yaratıcı

İstanbul Modern içinde çocuklara ayrılan bu mekân, sanat eğitimi temellerinden hareketle yaşamın bir parçası olan teknolojiyi kullanırken üretken, yenilikçi ve yaratıcı bireylerin yetişmesine destek olmayı ve çocukların sanat yapıtlarını yorumlamalarına aracı olarak, sanat duyarlılığını güçlendirmeyi amaçlıyor.

Sanatçılar, tasarımcılar ve yazılımcılarla birlikte geliştirilen merkezin eğitim programları, sanatsal üretim biçimlerinin yeni teknolojilerle kazandığı boyutu, sanatın üretildiği ve sunulduğu dijital platformları, sanatçının değişen rolünü ve geçmişten bugüne teknolojik araçların yaratım sürecine olan etkilerini işliyor.

Merkezde, “Robotlar Sanat Yapar mı?” ve “Art Maker Lab Buluşma Etkinlikleri” olmak üzere iki farklı eğitim etkinliği düzenleniyor.

Robotlar Sanat Yapar mı?, Pazartesi günleri hariç her gün düzenlenir. Hafta içi okullar, 10.00, 11.00, 13.00, 14.00 saatlerinde, hafta sonları ise çocuk grupları 11.00, 13.00, 15.00 saatlerinde programlara rezervasyon yaptırarak katılabilir. Süre 60 dk.

Buluşma Etkinlikleri’nin ilk programı ise, Bager Akbay ile 5 Ocak 2019, 14.00’te gerçekleşecek. Katılım için rezervasyon yapılmalı. Süre 120 dk.

Tüm programların ücretsiz olduğu eğitimler için detaylı bilgi ve rezervasyon:
0212 334 73 41 veya [email protected]

Etkinlik programına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Bianet

İlginizi çekebilir