İSTANBUL HAVALİMANI YOLUNDA ÖLEN ŞAM’IN ANNESİ “O Yollar Bitmeden Niye Götürdüler Çocuğumu”

İstanbul Havalimanı’na yolcu taşıyan Havaist otobüsünün kaza yapması sonucu hayatını kaybeden THY kabin memuru Didem Şam (31) bugün İzmir’de toprağa verildi.

Büyükçekmece Tepecik mevkiinde dün sabah saatlerinde İstanbul Havalimanı’na yolcu taşıyan Havaist otobüsünün kaza yapması sonucu hayatını kaybeden THY kabin memuru Didem Şam (31) bugün İzmir’de toprağa verildi.

Şam’ın cenaze namazı, Bayraklı İzzet Erişen Camiinde kılınan öğle namazının ardından toprağa verildi. Törene; Şam’ın 3 yıl önce evlendiği eşi Rıdvan Şam, annesi Nurdan, babası Savaş ve kardeşi İrem Demirci ve meslektaşları da katıldı.

Didem Şam’ın annesi kızının tabutu başında göz yaşı dökerek, “O yollar yapılmadan niye götürdüler benim çocuğumu. Korkuyordu o yollarda. ‘Anne çok karanlık’ diyordu. Korktuğu başına geldi çocuğumun” dedi.

Şam’ın mesai arkadaşları, törende üniformaları ile hazır bulunurken, Rıdvan Şam’ da eşinin kurum kartını yakasına takarak törene katıldı.

taktığı Büyükçekmece Tepecik mevkiinde İstanbul Havalimanı’na yolcu taşıyan Havaist otobüsü, sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu dün (8 Ağustos 2019) kaza yapmıştı.

Kontrolden çıkan otobüs, önce yol kenarında bulunan sebze ve meyve satan tezgâhlara ardından elektrik direğine çarpmış, kazada otobüste bulunan Didem Şam hayatını kaybetmiş, 7 kişi de yaralanmıştı.

Öte yandan dün İstanbul’da havalimanı yolunda yaşanan başka bir kazada ise 2 kişi yaralanmıştı.

İlginizi çekebilir