Işık: İmamoğlu’nun Kürt seçmene mesajı var

Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık: İstanbul’da yüzde 8-9’luk mobil bir Kürt seçmen oyu var ki seçimin kaderini bu oylar belirleyecek. İmamoğlu’nun kampanyasında Kürt seçmene yönelik de mesajlar var.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adayı Ekrem İmamoğlu’nu bugün resmen açıkladı. Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan toplantıda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından ‘aradığım belediye başkanı’ sözleri ile tanıtılan İmamoğlu medyanın da gündeminde yer alıyor.

‘KAMPANYA ŞEKİLLENMEDİ AMA…’

Bugün yayınlanan yazısında İmamoğlu’nun, “Cumhur İttifakı tabanından oy çalmaya kararlı” olduğunu yazan Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, “CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı bugün ilk kez kamuoyunun karşısına çıkacak. İmamoğlu’nun kampanyası henüz tam anlamıyla şekillenmedi. Ancak ana hatlarıyla hedefleri belli” dedi.

Işık, İmamoğlu’nun muhafazakar ve Kürt seçmene de mesaj vereceğini şöyle anlattı: “İmamoğlu muhafazakar backgrounddan yola çıkarak Cumhur İttifakı tabanından oy çalmaya kararlı. Söylemlerinde hem CHP seçmenine hem de muhafazakar seçmene hitap etmeye çalışacak. Bunun dışında İstanbul’da yüzde 8-9’luk mobil bir Kürt seçmen oyu var ki seçimin kaderini bu oylar belirleyecek. İmamoğlu’nun kampanyasında Kürt seçmene yönelik de mesajlar var.”

Kaynak: Gazete Duvar

İlginizi çekebilir