Ankara’da yapımı devam eden Etlik Şehir Hastanesi şantiyesinde polisler tarafından GBT kontrolü yapıldı.Konuya ilişkin Devrimci Yapı,Yol ve İnşaat İşçileri Sendikası sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayarak yapılan uygulamaya tepki gösterdi.

Dev Yapı-İş Sendikasının açıklaması şu şekilde:

“Şantiyelerin  müfettişleri tarafından denetlenmesini beklerken
POLİS DENETLEMESİYLE KARŞILAŞIYORUZ !!!
inşaat patronları karlarına kar katmak için dikensiz gül bahçesi istiyor.
Ankara’da yapımı devam eden Etlik Şehir Hastanesi şantiyesinde iki gündür polis tarafından işçi koğuşları da dahil olmak üzere GBT yapılıyor. Bugün GBT yapan polislerden birine nedenini sorduğumuzda ise Türkiye geneli bir uygulama olduğunu ve devam edeceği yönünde bilgileri olduğunu söylediler.Meclisten geçen OHAL’in kalıcı hale getirildiği yasa da göz önüne alınınca yeni Türkiye’nin resmi biraz daha net ortaya çıkmaya başlıyor.

İş cinayetlerini durdurmak gibi bir derdi olmayanlar, mesele sermayenin para kazanması olduğunda tüm kuvvetlerini işçilerin üzerine salıyorlar. Bir süredir hastanede çalışan işçilerin yemekler konusunda rahatsızlıklarının olduğu bilinmektedir. Çalışan sayılarının artması ile yeni yatakhaneler yapmak yerine koğuşlarda kalan sayılarını 4 kişiden 8 kişiye çıkarmak istemektedirler. Tüm bunlara itiraz eden işçiler bugün karşılarında GBT yapan polisleri bulmuşlardır. İşçiler yılmayacaklarını ve haklarını talep etmekten geri durmayacaklarını ifade ettiler.”

 

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…