İnşaat-İş’ten ‘Dayanışma Yaşatır Arama Kurtarma Gönüllüleri’ çalışması

‘Tehlikenin yıkıcılığına karşı kendi deprem arama kurtarma ekiplerimizi kuruyoruz.’

İnşaat İşçileri Sendikası (İnşaat-İş), fay hatları üzerinden yükselen çarpık kentleşmenin olası depremlerde ciddi can kayıplarına yol açacağı bilinen Türkiye’de, arama-kurtarma çalışmalarının hayati önemde olduğu yaklaşımıyla ekipler kuracağını açıkladı.

“Dayanışma Yaşatır Arama Kurtarma Gönüllüleri” çağrısıyla duyurulan çalışma için gönüllülerin başvuruda bulunması vurgulanarak, çalışma için belirlenecek logo konusunda destek ve öneri istendi.

İnşaat-İş’in “Arama/kurtarma ekiplerimizi kuruyoruz” başlıklı açıklamada “Özellikle İstanbul’da beklenen deprem felaketinin bilimsel sonuçlarını gözönüne aldığımızda karşı karşıya bulunduğumuz tehlikenin boyutları ortada. Bu tehlikenin yıkıcılığına karşı kendi deprem arama kurtarma ekiplerimizi kuruyoruz” vurgusu yapıldı.

Açıklamanın devamında şunlar dile getirildi:

DAYANIŞMA YAŞATIR ARAMA KURTARMA GÖNÜLLÜLERİ

“Dayanışma Yaşatır Arama Kurtarma Gönüllüleri” hiçbir meslek ayrımı gözetmeyen, hayat kurtarmak için gönüllü her bireyin içinde yer alabileceği geniş bir yelpazede hayat kurtarma ciddiyeti çerçevesinde çalışmalarını yürütecek.

HAYAT KURTARMANIN CİDDİYETİ KOLEKTİF PROFESYONELLİK GEREKTİRİR

Profesyonel eğitimcilerden, teorik/pratik temel arama kurtarma ve ilk yardım eğitimleri alınarak, eğitim süreci sonunda amatörlükten profesyonelliğe geçiş hedeflenmekte.

 HAYAT KURTARMAK İÇİN GÖNÜLLÜ OL

Depremin yaratacağı yıkıma karşı her anlamda donanımlı olmak için startını verdiğimiz arama kurtarma gönüllüleri girişimine katılmak isteyen dostlarımızın bilgi almak için ulaşabileceği iletişim numaralarımız.

  • 0534 636 84 13
  • 0539 457 44 57

 DAYANIŞMA YAŞATIR ARAMA KURTARMA GÖNÜLLÜLERİ LOGO TASARIMLARI

Dayanışma Yaşatır Arama Kurtarma Gönüllüleri’ni temsil edecek logo için tasarımlarıyla gönüllüler girişimine katkı sağlayacak dostlarımızın destek, öneri ve tasarımlarını bizimle paylaşmalarını önemsiyor ve bekliyoruz.

Kaynak: Artı Gerçek

İlginizi çekebilir