Özgür Denizli

İnce’den Kadıköy’de gece mitingi

Muharrem İnce miting öncesi Kadıköy’de bir de yürüyüş düzenledi.

Göztepe’deki mitingde konuşan İnce, ”Seçimi kazanmazsam siyaseti bırakacağım. Yalnız bir şartım var, istediğin kanalda beraber çıkalım,” diye konuştu.

İnce, “Size şunu söyleyeyim. 26’dan başladık. Oyumuz 4 Mayıs günü yüzde 26’ydı. Şu anda aramızda bir-iki puan kaldı. Otuzun üzerinde kafa kafaya gidiyoruz,” ifadelerini kullandı.

İnce, ”Sana mı soracak millet iskambil oynarken. Doğum yaparken sana soracak, çocuk sayısını sana soracak, iskambili de sana mı soracak.” şeklinde konuştu.

İnce’nin mitingi CNN Türk, NTV ve Habertürk tarafından canlı yayınlandı. Fakat mitingdeki kalabalığın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sloganları üzerine yayın kesildi.

Muharrem İnce’nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

-Erdoğan, bana ‘birinci çıkamazsan siyaseti bırakacak mısın?’ diye sordu. Erdoğan, Recep Erdoğan, sana sesleniyorum. İddialı insanları severim, seni de beğendim, iddialısın. Sana söz veriyorum bu seçimi kazanamazsam siyaseti bırakacağım ama bir şartım var. İstediğin bir televizyon programında benimle yayına çık ondan sonra. Kanalı sen seç, sunucuyu sen seç, saatini sen seç. Yanına 200 tane danışmanını al istersen promterini al karşıma çık. Senden bunu istiyorum. Söz veriyorum, ben sözümde duracağım.

-Cumhurbaşkanı olduğumda Erdoğan’a bir kıraathane açacağım kekler de benden. Kıraathane projesi FETÖ’nün projesi. Kandırıyorlar bunu. Cumhurbaşkanı adayı kıraathane açıyorum kekler benden der mi? 81 milyonu kek yerine koyuyor. Ya FETÖ’cülerin projesi, ya da yoruldu görevi Muharrem İnce’ye devretmek istiyor.

-Biz iktidara gelmeden önce ambulansları köpekler çekiyordu diyor. Herhalde bu aralar Sibirya ile ilgili fazla belgesel izledi. Bir şey daha söyledi. Tek parti döneminde 75 kişilik sınıflarda okumuş. 1951’de Demokrat Parti iktidar oldu. Erdoğan 54 doğumlu. Dünya tarihinde doğmadan ilkokula giden tek adam Erdoğan.

-Erdoğan sürekli CEHAPE diyor. Türkçe’de ‘HA’ diye bir harf yok. ‘HE’ var. Türkçe de yok bunda.

-Erdoğan’a karne veren çocukları dövmüşler bugün burada. Ben de karne veriyorum beni de mi döveceksiniz? O çocuklar CHP’li değil. Hepimizin evladı.

-Bana sandıklara çıkın Muharrem bey diye mesaj atmayın. Niye biliyor musun? Türkiye’de 175 bin sandığa ben nasıl sahip çıkacağım. Siz çıkacaksınız. Siz. Yalova seçimlerini hatırlıyor musunuz? 48 saat sandalyenin üzerinde oturdum. Size şunun sözünü vereyim. Siz sandıklara sahip çıkın. YSK’nın önünde 50 bin cüppeli avukatla orada olurum ben.

-Dindar nesilden hiç bir korkum yok sorunum da yok. Ama kindar nesil olmaz. Özgür düşünen nesil, demokrat bir nesil sorgulayan bir nesil yetiştireceğiz. Anasının evinde konuştuğu dili öğreteceğiz. Bir uluslararası dil öğreteceğiz. Zorlama yok talepleri karşılamalı. Diğer veli de diyorsa ben istemiyorum tamam sen de girmezsin. Ulusal bir uzlaşma sağlayacağız. Herkes bu sistem adil diyecek.

-Kır atın yanında duran ya huyundan ya suyundan kapar. FETÖ’cüler eski arkadaşları. Utanmadan Muharrem İnce Penyslyvania’dan talimat alıyor diyor.

-Demirtaş’ı ziyaret ettim. Onun bütün adaylara olan selamlarını ilettim. Almış videoyu, her yeri kesmiş. Sadece Demirtaş var. Bakın Demirtaş’ı ziyaret etmiş, diyor. Demirtaş ziyaret etmiş diye konuşuyor. Ben bu millet için seni bile ziyaret ettim. Ne konuşuyorsun. Montaj yapmış, ben montajı sadece FETÖ’cüler yapar diye bilirdim. Yalanını biliyorum yolsuzluğunu da biliyorum. Ama yüzsüzlüğün bu kadarına pes doğrusu.

-Erdoğan Türkiye’yi Moskova’dan, Vaşington’dan yönetiyor. Ben Türkiye’yi Ankara’dan yöneteceğim. Şeker fabrikalarını satıyorlar. Sen daha bir fabrikayı kâr ettiremiyorsun. Türkiye’yi nasıl kâr ettireceksin? O şeker fabrikaları çayın yanında keyif olsun, şeker olsun diye kurulmadı. Çocuklar ishal oluyor diye kuruldu.

-Zeytin yağını İtalyanlar bizden dökme olarak alıyor. Çünkü bizim markamız yok. Elbise üretiyoruz. Biz dikiyoruz. İtalyanlar geliyor marka basıyor 20 katına satıyor. Markamız yok bizim. Ben bu ülkenin gençleri ile marka oluşturacağım.

Exit mobile version