“MALTEPE’DE TRT DIŞARI SLOGANLARI”

Basın icin hazırlanan protokolde yaklaşık 500 gazeteci görev yapıyor. Basın mensuplarının yarısı yabancı basın temsilcilerinden oluşturuyor. Basın tribününe dönen kalabalık, “TRT dışarı” sloganları attı.

Saat 13.00’da başlaması planlanan miting İnce’nin yoğunluk nedeniyle alana geç girmesi nedeniyle gecikmeli başladı. Muharrem İnce, seçimden önceki son mitinginde Maltepe’de yurttaşlara sesleniyor.

İNCE’DEN ERDOĞAN’A:GİTMENİN DE ŞEREFİ VAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen İnce: “Gitmenin de şerefi var, iki dakika delikanlı ol öyle git” dedi.

İnce’nin konuşmasından satır başları şöyle:

Yarın başka bir Türkiye olacak. Kayırmacılığa ve savurganlığa son vereceğiz. Herkesi kucaklayan bir cumhurbaşkanı olacağım. Üreten, bacası tüten bir Türkiye yapacağız. Böyle bir Türkiye’yi birlikte kuracağız. Devletin parasını savurganlığa son vereceğiz. 50 günde 107. miting . Ve şafak 1 herkesi kucaklayan bir cumhurbaşkanı. Sağcı, solcu, AK Parti’li CHP ‘li yok, hepimizin cumhurbaşkanı.

Gelincik tarlası gibisin İstanbul, İzmir’de muhteşemdin, Ankara’da muhteşemdin, ama İstanbul’da 5 milyonsun. Herkesi kucaklayacağız biziz, Yahya Kemal, Necip Fazıl, Nazım Hikmet hepsi bizim değerimiz.

50 günde 107 miting yaparken, meydanları süsleyen kardeşlerim, güvenlik tedbirleri alan polislerimiz, Ramazan ayında oruçlu oruçlu meydanları dolduranlar, gürültü kirliliği verip bebeklerini uyandırdığımız anneler, bu güne kadar emeği geçen hepinize teşekkür ediyorum, hakkınızı helal edin diyorum.

-Yarın bütün valileri ve kaymakamları uyarıyorum; Türkiye’yi daha fazla rezil etmeyin, sizler devletin valilisiniz Erdoğan’ın valisi değilsiniz.

“TRT MİTİNGİMİ VERSEN NE OLUR VERMESEN NE OLUR”

Yorgun bir cumhurbaşkanı değil, taze kan bir cumhurbaşkanı. Meydanlar ey diye bağıran bir cumhurbaşkanı değil, gelecekten bahseden bir cumhurbaşkanı, nanoteknoloji, uzay madenciliği, sürücüz arabaları anlatan bir cumhurbaşkanı.

Kıraathane değil, fabrika açacağım diyen bir cumhurbaşkanı. 16 yılın sonunda bedava kek değil, aş, iş diyen bir cumhurbaşkanı.

Bugün formalarınızla gelin dedim. Ne de iyi yaptınız, Fenerbahçeli ile Beşiktaşlı, Galatasaraylı ile Trabzonsporlu Bursasporlu ile Yalovasporlu işte böyle bir Türkiye olacağız.

Sizinle gurur duyuyorum, 5 milyonla gurur duyuyorum, 81 milyonla gurur duyuyorum.

“OHAL’İ KALDIRACAĞIM”

Cumhurbaşkanı olduğumda OHAL’i kaldıracağım

100 günde yapacaklarını anlattı:

48 saat içinde OHAL kalkacak.

Merkez Bankası 100 gün içinde bağımsız hale gelecek.

Passolig’i hemen kaldıracağız.

Suriye’ye büyükelçi atayacağız. 4 milyon Suriyeliyi davulla zurnayla memleketlerine göndereceğiz.

Spordan siyaseti arındıracağız, futbol takımlarının seçimlerine karışmayacağız.

Size söz veriyorum, hiç kimsenin telefonu dinlemeyecek.

Başta Kuleli Askeri Lisesi olmak üzere askeri okulları hemen açacağız.

“MEDYADA YASAL DÜZENLEME YAPACAGIZ”

Medya, yalaka medya, yandaş medya! Hemen medya ile ilgili yasal düzenlemeler yapacağız.

-Kamu da yükselme müdür olma, müsteşar olma, objektif ölçüleri olacak. Kimsenin etnisitesine. mezhebine, cinsiyetine, başıaçık kapalı bakılmayacak.
Başörtülü kardeşim, bu yalancılarına bakma sen.

Kendileri afiş yaptırıyor, altına CHP yazıyor. Başörtüsünü kaldıracağım yazıyor. Bunlar ahlaksız, bunlar şerefsiz. Sana söz veriyorum, başörtüsünü ister evinde, ister okulda, ister sokakta, ister devlet dairesinde tak. Benim böyle bir sorunum yok. Polislere hemşerileri, din görevlilerine 3600 ek göstergeyi vereceğim.

Kamu bankalarını sektörel bazda yeniden yapılandıracağız.

Seçilir seçilmez hemen Avrupa’daki başkentleri gezeceğim. AB ile ilgili müzakereleri hızlandıracağız.

Üniversiteleri, milleti, şehitleri böldü. Bölünen üniversiteleri hemen birleştireceğim.

Çiftçiye mazot 3 lira olacak, asgari ücret 2200 lira, en düşük emekli maaşı 1500 lira olacak.

Karadenizli kardeşim sana medeniyetler kenti İstanbul’dan sesleniyorum fındık 15 lira olacak

Sanki aşiyanda geziyorum, bir gecekondudan boğazı seyrediyorum.

100 gün içinde cemevlerinin hukuki statüsünü tamamlayacağız. 100 gün içinde yerel yönetimleri güçlendireceğiz. 100 gün içinnde Denizli, Bursa ve İstanbul’da moda, tekstil ve tasarım akademisi kuracağız

Aile sigortasını devreye sokacağız, engelliler için yaşam merkezleri kuracağız. TÜRKSAT canlı yayın frekansına sabotaj var bilgisi geldi. Erdoğan gidiyorsun, delikanlı ol 2 dakika öyle git.

Gitmenin de bir şerefi var, giderken doğru düzgün git. Yarın akşam Recep Tayyip Erdoğan seçilirse, piyasalarda panik artacak faiz, dolar yükselecek

Euro yükselecek, beton ekonomisi devam edecek.

Erdoğan kazanırsa telefonlarınız dinlenmeye devam edecek, korku düzeni devam edecek, kindar nesiller yetiştirecek.

İNCE’DEN ANNESİNE: YARIN TARHANA YOĞURT İSTERİM

İnce’den annesine: Yarın sabah tarhana çorbası ve yoğurt isterim. Şu anda 5 milyon insan Maltepe’de. Ama hiçbir televizyon kanalı canlı yayın veremiyor. Ahlaksızlığın böylesi dünyaya örnek olsun. Bu canlı yayını engelleyenleri canlı yayında engelleyeceğiz. Ne yaparsan yap sonuç değişmeyecek. (HABER MERKEZİ)