İnce İstanbul’da milyonların karşısında: Yarın başka bir Türkiye olacak

İnce’nin Maltepe’deki miting alanı saatler öncesinde doldu. Alana gelişler devam ederken, İnce yağmur altında saatlerce kendisini bekleyen yurttaşlara sesleniyor.

Seçime bir gün kala siyasi partiler ve cumhurbaşkanı adayları son mitinglerini düzenliyor. CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin seçim kampanyasının son ayağı olan büyük İstanbul mitingi bugün gerçekleştiriliyor. İnce, mitingi ‘Cumhuriyet tarihinin en büyük mitingi olacak” olarak tanımlamıştı.

İnce 3 milyon kişinin katıldığı İzmir mitinginden sonra dün Ankara, bugün ise İstanbul’da. İstanbullular, İnce’nin Maltepe’de düzenleyeceği miting için sabah erken saatlerde yollara düştü. Saat 10.30’dan itibaren miting alanı dolmaya başladı.

Saat 13.00’da başlayan miting için Maltepe’deki alanda tüm hazırlıklar sabah eken saatlerde tamamlandı. Alana büyük bir platform kurulurken, kurulan ses sistemi de denetlendi.

İnce’nin, ‘Biz İstanbul’uz mitingi’ni düzenlediği Maltepe Sahili Alanı hınca hınç doldu. Alana girişler hala devam ediyor. Ulaşımda yaşanan yoğunluk nedeniyle kimi gruplar, Kadıköy’den mitingin yapıldığı Maltepe’ye doğru yürüyüşü sürdürüyor.

Toplu taşıma araçları ile alana ulaşmak için bulundukları ilçelerinden yola çıkan kent sakinlerinin yoğunluğu nedeniyle deniz otobüsleri ve vapurlar yetersiz kaldı. Özellikle metro girişleri ve iskelelerde yoğun kalabalıklar oluştu.

Güvenlik amacıyla Maltepe’deki alanın çevresi polis bariyerleri ile çevrildi. İstanbul’un çeşitli semtlerinden deniz ve karayolu ile miting alanına gelenler, arama noktalarından sonra içeri alınıyor. Miting nedeni ile Maltepe Sahil yolu kısmen trafiğe kapalı durumda.

FORMALARINI GİYEN TARAFTAR DA ALANDA

Muharrem İnce’nin “Formalarınızı giyin, kol kola gelin” çağrısına uyan taraftarlar da formalarını giyip Maltepe’ye geldi. Miting alanına ayrıca cep telefonlarında sorun yaşanmaması için GSM operatörleri tarafından seyyar baz istasyonları yerleştirildi.

“3 MİLYON KİŞİ BEKLİYORUZ”

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yaptığı açıklamada “Mitingde 3 milyon kişi bekliyoruz” dedi.

İDO SEFERLERİ DURDURULDU

Saat 13.00’te başlaması planlanan miting için Avcılar İDO iskelesinden sabah 08:30 itibariyle binlerce yurttaşı taşıyan gemiler Maltepe’ye doğru yola çıktı. Twitter’da ise kullanıcılar, Bakırköy’den deniz otobüsü seferlerinin durdurulduğunu aktardı.

“MALTEPE’DE TRT DIŞARI SLOGANLARI”

Basın icin hazırlanan protokolde yaklaşık 500 gazeteci görev yapıyor. Basın mensuplarının yarısı yabancı basın temsilcilerinden oluşturuyor. Basın tribününe dönen kalabalık, “TRT dışarı” sloganları attı.

Saat 13.00’da başlaması planlanan miting İnce’nin yoğunluk nedeniyle alana geç girmesi nedeniyle gecikmeli başladı. Muharrem İnce, seçimden önceki son mitinginde Maltepe’de yurttaşlara sesleniyor.

İNCE’DEN ERDOĞAN’A:GİTMENİN DE ŞEREFİ VAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen İnce: “Gitmenin de şerefi var, iki dakika delikanlı ol öyle git” dedi.

İnce’nin konuşmasından satır başları şöyle:

Yarın başka bir Türkiye olacak. Kayırmacılığa ve savurganlığa son vereceğiz. Herkesi kucaklayan bir cumhurbaşkanı olacağım. Üreten, bacası tüten bir Türkiye yapacağız. Böyle bir Türkiye’yi birlikte kuracağız. Devletin parasını savurganlığa son vereceğiz. 50 günde 107. miting . Ve şafak 1 herkesi kucaklayan bir cumhurbaşkanı. Sağcı, solcu, AK Parti’li CHP ‘li yok, hepimizin cumhurbaşkanı.

Gelincik tarlası gibisin İstanbul, İzmir’de muhteşemdin, Ankara’da muhteşemdin, ama İstanbul’da 5 milyonsun. Herkesi kucaklayacağız biziz, Yahya Kemal, Necip Fazıl, Nazım Hikmet hepsi bizim değerimiz.

50 günde 107 miting yaparken, meydanları süsleyen kardeşlerim, güvenlik tedbirleri alan polislerimiz, Ramazan ayında oruçlu oruçlu meydanları dolduranlar, gürültü kirliliği verip bebeklerini uyandırdığımız anneler, bu güne kadar emeği geçen hepinize teşekkür ediyorum, hakkınızı helal edin diyorum.

-Yarın bütün valileri ve kaymakamları uyarıyorum; Türkiye’yi daha fazla rezil etmeyin, sizler devletin valilisiniz Erdoğan’ın valisi değilsiniz.

“TRT MİTİNGİMİ VERSEN NE OLUR VERMESEN NE OLUR”

Yorgun bir cumhurbaşkanı değil, taze kan bir cumhurbaşkanı. Meydanlar ey diye bağıran bir cumhurbaşkanı değil, gelecekten bahseden bir cumhurbaşkanı, nanoteknoloji, uzay madenciliği, sürücüz arabaları anlatan bir cumhurbaşkanı.

Kıraathane değil, fabrika açacağım diyen bir cumhurbaşkanı. 16 yılın sonunda bedava kek değil, aş, iş diyen bir cumhurbaşkanı.

Bugün formalarınızla gelin dedim. Ne de iyi yaptınız, Fenerbahçeli ile Beşiktaşlı, Galatasaraylı ile Trabzonsporlu Bursasporlu ile Yalovasporlu işte böyle bir Türkiye olacağız.

Sizinle gurur duyuyorum, 5 milyonla gurur duyuyorum, 81 milyonla gurur duyuyorum.

“OHAL’İ KALDIRACAĞIM”

Cumhurbaşkanı olduğumda OHAL’i kaldıracağım

100 günde yapacaklarını anlattı:

48 saat içinde OHAL kalkacak.

Merkez Bankası 100 gün içinde bağımsız hale gelecek.

Passolig’i hemen kaldıracağız.

Suriye’ye büyükelçi atayacağız. 4 milyon Suriyeliyi davulla zurnayla memleketlerine göndereceğiz.

Spordan siyaseti arındıracağız, futbol takımlarının seçimlerine karışmayacağız.

Size söz veriyorum, hiç kimsenin telefonu dinlemeyecek.

Başta Kuleli Askeri Lisesi olmak üzere askeri okulları hemen açacağız.

“MEDYADA YASAL DÜZENLEME YAPACAGIZ”

Medya, yalaka medya, yandaş medya! Hemen medya ile ilgili yasal düzenlemeler yapacağız.

-Kamu da yükselme müdür olma, müsteşar olma, objektif ölçüleri olacak. Kimsenin etnisitesine. mezhebine, cinsiyetine, başıaçık kapalı bakılmayacak.
Başörtülü kardeşim, bu yalancılarına bakma sen.

Kendileri afiş yaptırıyor, altına CHP yazıyor. Başörtüsünü kaldıracağım yazıyor. Bunlar ahlaksız, bunlar şerefsiz. Sana söz veriyorum, başörtüsünü ister evinde, ister okulda, ister sokakta, ister devlet dairesinde tak. Benim böyle bir sorunum yok. Polislere hemşerileri, din görevlilerine 3600 ek göstergeyi vereceğim.

Kamu bankalarını sektörel bazda yeniden yapılandıracağız.

Seçilir seçilmez hemen Avrupa’daki başkentleri gezeceğim. AB ile ilgili müzakereleri hızlandıracağız.

Üniversiteleri, milleti, şehitleri böldü. Bölünen üniversiteleri hemen birleştireceğim.

Çiftçiye mazot 3 lira olacak, asgari ücret 2200 lira, en düşük emekli maaşı 1500 lira olacak.

Karadenizli kardeşim sana medeniyetler kenti İstanbul’dan sesleniyorum fındık 15 lira olacak

Sanki aşiyanda geziyorum, bir gecekondudan boğazı seyrediyorum.

100 gün içinde cemevlerinin hukuki statüsünü tamamlayacağız. 100 gün içinde yerel yönetimleri güçlendireceğiz. 100 gün içinnde Denizli, Bursa ve İstanbul’da moda, tekstil ve tasarım akademisi kuracağız

Aile sigortasını devreye sokacağız, engelliler için yaşam merkezleri kuracağız. TÜRKSAT canlı yayın frekansına sabotaj var bilgisi geldi. Erdoğan gidiyorsun, delikanlı ol 2 dakika öyle git.

Gitmenin de bir şerefi var, giderken doğru düzgün git. Yarın akşam Recep Tayyip Erdoğan seçilirse, piyasalarda panik artacak faiz, dolar yükselecek

Euro yükselecek, beton ekonomisi devam edecek.

Erdoğan kazanırsa telefonlarınız dinlenmeye devam edecek, korku düzeni devam edecek, kindar nesiller yetiştirecek.

İNCE’DEN ANNESİNE: YARIN TARHANA YOĞURT İSTERİM

İnce’den annesine: Yarın sabah tarhana çorbası ve yoğurt isterim. Şu anda 5 milyon insan Maltepe’de. Ama hiçbir televizyon kanalı canlı yayın veremiyor. Ahlaksızlığın böylesi dünyaya örnek olsun. Bu canlı yayını engelleyenleri canlı yayında engelleyeceğiz. Ne yaparsan yap sonuç değişmeyecek. (HABER MERKEZİ)

İlginizi çekebilir