İllüstratörler Platformu kuruldu

Uzun yıllar çocuk içerikleri alanında hizmet veren ZNN Network’ün tasarladığı sosyal girişim projesi İllüstratörler Platformu, illüstratörlerin sektördeki problemlerine odaklanarak çözüm üretmeyi amaçlıyor.

İllüstrasyon alanında sektörü desteklemek amacıyla tasarlanan bir sosyal girişim projesi olan platform, geçen aylarda farklı şehirlerde düzenledikleri İllüstratörler Buluşması etkinlikleriyle illüstratör sanatçıları ve adaylarıyla bir araya geldi. Platform, buluşmalardan edindiği bilgiler doğrultusunda faaliyet rotasını belirleyerek hizmet sunmaya başladı.

Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları gibi güçlü bileşenlerle oluşturulan platformla illüstratörlerin uluslararası alanda sorunlarına multidisipliner çözümler üreterek markalaşmalarına ortam sağlamak ve illüstratörlerin sektördeki problemlerini dinleyip, çözüm odaklı çalışmalar yürütmenin yanı sıra çevrimdışı ve çevrimiçi dinamik hizmet sunmak amaçlanıyor.

Platformun danışma kurulu sektördeki sorunları çözmek üzere çalışmalar sürdürecek. Platform, bünyesindeki işbirlikçileriyle, üyelerine fayda sağlamak için çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

İllüstratör sanatçıları ve adaylarının üye olabileceği platform, üyelerinin iş bulma olanaklarını genişletecek bir ortam da sağlayacak.

Öte yandan üyeler, hukuksal konularda platformdan görüş alabilecekler.

İllüstratörler Platformu’na şuradan bakılabilir.

Kaynak: KÜLTÜRSERVİSİ.COM

İlginizi çekebilir