Yönetmenliğini Mehmet Demir Yılmaz’ın üstlendiği ve görüntü yönetmenliğini ise Argyris Theos’un gerçekleştirdiği İki İyi Çocuk, 24 Ağustos’ta sinemalarda izleyicisiyle buluşacak.

Zihinsel yetersizlik yaşayan ve kendini polis zanneden bir genç ile ona kol kanat geren ve ağabeylik yapan gerçek bir polisin dostluk hikayesini konu alan filmde başlıca rolleri Sarp Levendoğlu, Kazım Karakadıoğlu, Sevcan Yaşar, Devrim Özder Akın ve Mehmet Ulusoy gibi isimler paylaşırken Murat Serezli, Hamdi Alkan ve Günay Karacaoğlu gibi isimler de konuk oyuncu olarak yer alıyor.

Koz Yapım tarafından çekilen filmin dağıtımı da CVG Mars Dağıtım tarafından gerçekleştirilecek. Filmin özgün müzikleri ve özgün şarkısı ise Yeni Türkü grubunun kurucusu Derya Köroğlu tarafından yapıldı.

Zihinsel engelli genç kuralları koyar, bütün şehir bu kurallara uyar
Zihinsel yetersizlik yaşayan Ercan, çocukken babasını trafik kazasında kaybetmiştir. Derin acılar yaşamış, bundan çıkış yolunu da kendini polis ilan etmekte bulmuştur. Antakya’da annesiyle birlikte yaşayan özel dünyasına tüm şehir saygı duymakta ve kendisine sevgi göstermektedir.

Ercan’ın hayali bir polis üniformasına sahip olmaktır. Şehre yeni atanan baş komiser Serdar ile Ercan arasında çok özel bir bağ oluşur. Ercan, hiçbir planı tutmayan beceriksiz definecilerin kaçakçılık planlarına dahil edilince işler karışır. Komiser Serdar, bir yandan âşık olduğu Defne’nin peşinde koşacak bir yandan Ercan’ı tehlikelerden uzak tutmaya çalışacaktır.

İKİ İYİ ÇOCUK

KÜNYE

Yapım: KOZ YAPIM
Yönetmen: Mehmet Demir YILMAZ
Senaryo: M. Demir YILMAZ – Sertaç YAŞAR
Yapımcı: Murat Doğu YILMAZ
Müzik: Derya KÖROĞLU
Görüntü Yönetmeni: Argyris THEOS

Oyuncular:
Sarp LEVENDOĞLU
Kazım KARAKADIOĞLU
Sevcan YAŞAR
Murat SEREZLİ
Devrim Özder AKIN
Bülent YILDIRAN
Hamdi ALKAN
Günay KARACAOĞLU
Mehmet ULUSOY
Hakan GÜVEN
Şeyda TERZİOĞLU
Mesut KURT

Kaynak: Gaiadergi

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…