Binlerce işçinin Hak İş’e geçirilmesinin ardından bu kez de İBB bünyesindeki medya çalışanlarının AA’nın da bağlı olduğu Medya İş’e geçmeye zorlandığı belirtiliyor.

İstanbul’da sayım sona erdi. Maltepe’de sayımın sona ermesinin ardından gözler Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) döndü. Mazbatanın bugün Ekrem İmamoğlu’na verilmesi bekleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde ise sendika baskısı artıyor. Binlerce işçinin Hak İş’e geçirilmesinin ardından bu kez de İBB bünyesindeki medya çalışanlarının Hak İş’e bağlı Medya İş’e geçirilmesi için önceki gün çalışanlar ile toplantı yapıldığı ortaya çıktı.

İŞTEN ÇIKARMA TEHDİDİ

İBB dışında bir kafede yapılan toplantıda çalışanlara sendikaya geçmeleri gerektiği, geçmedikleri halde de işten çıkarılacaklarını söyledi.

İBB çalışanı bir kişi toplantıyı yapan sendika yöneticilerinin kendilerine, “Sizler Medya İş için başvuruyu yapın. Kaygınız olmasın. Aynı sendikada AA çalışanları da var” dedi.

‘ÇOK SAYIDA KİŞİ MEDYA İŞ’E GEÇTİ’

Aynı kişi, toplantının ardından çok sayıda kişinin Medya İş’e geçtiğini, bazılarının ise bunu kabul etmediğini söyledi.

20 BİN KİŞİ HAK İŞ’E GEÇİRİLMİŞTİ

İmamoğlu geçtiğimiz gün yaptığı bir açıklamada, İBB’de çalışan çok sayıda işçiye sendika konusunda baskı yapıldığını dile getirmişti. İmamoğlu’nun bu açıklamasına herhangi bir cevap verilmemişti. Dün ulaştığımız bir İBB çalışanı bu iddiayı doğrulamış, 1 haftada 20 bin işçinin HAK-İş’e geçirildiğini dile getirmişti.

Kaynak: ARTI GERÇEK – Fırat YEŞİLÇINAR – Onur DALAR

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…