‘Her şey çok güzel olacak’ pankartını yasakladı

Soma faciasının yıl dönümü için yapılan yürüyüşte, polisler “Her şey çok güzel olacak” pankartının İstanbul Valiliği tarafından yasaklandığı söyledi. Polis, eylemcilerin pankartı kaldırmasını istedi.

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde 301 madencinin hayatını kaybettiği Soma faciasının yıl dönümü için yürüyüş yapıldı. Eylemcileri durduran polisler,  “Her şey çok güzel olacak” yazılı pankartın kaldırıldıktan sonra yürüyüşe devam etmelerini istedi.

“Her şey çok güzel olacak pankartını kaldırın yürüyün lütfen” diyen emniyet yetkilisi, soru üzerine yazılı talimat olmadığı fakat talimatın İstanbul Valiliği tarafından verildiğini söyledi. Bugünden itibaren valilik ‘Her şey çok güzel olacak’ pankartını yasakladı diyoruz öyle mi?” yetkili “Evet” yanıtı verdi. (HABER MERKEZİ)

Taylan Kulaçoğlu

@TaylanKulacogIu

Az önce eyleminin önünü kesen polis, “valilik kararıyla sloganının yasaklandığını” ve kaldırılmaması halinde yürüyüşe müdahale edeceklerini söylediler. İnana biliyor musunuz, herşey güzel olacak demek artık yasak!

Taylan Kulaçoğlu

İşte polis müdürünün “artık herşey güzel olacak” demenin yasak olduğunu söylediği an.. Valilik kararıylaymış.. İnanılmaz.. Daha neler göreceğiz! pic.twitter.com/oe1Dqa0o7p

Yerleştirilmiş video

Yerleştirilmiş video

UMUT-SEN@Umut_Sendikasi

‘da katledilen 301 maden işçisi için Kadıköy Boğa Heykeli’ne yürüyüş devam ediyor:

Kaynak: DUVAR
  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…