HDP’nin resmi sosyal medya hesabından yayınlanan listeye göre HDP şimdiye kadar yalnızca bir kanun teklifi oylamasında çekimser kalmış

Meclis’te İYİ Parti’nin verdiği araştırma önergesi ile gündeme gelen “T.C. ibaresinin kamu kurumlarının tabelalarına yeniden yazılması” teklifinin reddedilmesinde CHP’lilerin evet, AKP’lilerin ret, HDP ve MHP’lilerin ise çekimser kalmasının ardından muhalefetin eleştirilerinin hedefi olan HDP’nin neredeyse tüm önergelere “çekimser” kaldığını gösteren bir tablo yayınlandı.

Ancak bu tablonun sahte olduğu ortaya çıktı. HDP yayınladığı tablo ile iddia edildiği gibi bütün önergelere çekimser oy kullanmadıklarını gösterdi.

HDP’nin resmi sosyal medya hesabından yayınlanan listeye göre HDP şimdiye kadar yalnızca bir kanun teklifi oylamasında çekimser kalmış. O da spekülasyonlara malzeme yapılan “T.C. ibaresinin kamu kurumlarının tabelalarına yeniden yazılması” teklifi…

Konuyla ilgili atılan tweette “Meclis’te son iki haftadır kadına yönelik şiddetten Tahir Elçi cinayetinin araştırılmasına kadar verilen önergeleri kabul ve reddeden partilerin listesi gerçekleri gösteriyor. Algı yönetimi yapanlara hatırlatalım ki, gerçekler kayıtlardadır, çarpıtma çabaları boşunadır.” denildi.

CHP’li Tuncay Özkan, HDP’den özür diledi

CHP’li Tuncay Özkan, tepkilerin üzerine bugün yeni bir paylaşımda bulundu

Meclis’te İYİ Parti’nin verdiği araştırma önergesi ile gündeme gelen ‘T.C. ibaresinin kamu kurumlarının tabelalarına yeniden yazılması’ teklifinin reddedilmesinde CHP’lilerin evet, AKP’lilerin ret, HDP ve MHP’lilerin ise çekimser kalmasının ardından muhalefetin eleştirilerinin hedefi olan HDP’nin neredeyse tüm önergelere ‘çekimser’ kaldığını gösteren bir tablo yayınlandı.

HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, muhalefet milletvekilleri tarafından paylaşılan ‘Meclis’te Kabul Edilmeyen Konular’ başlıklı tablonun ‘hayal ürünü’ olduğunu açıklamıştı. Gelen tepkiler üzerine soyal medya hesabından tabloyu paylaşan CHP İzmir Milletvekili Tucay Özkan paylaşımı sildi. Bugün yeniden bir paylaşımda bulunan Özkan, HDP’den özür diledi.

Kaynak: Artı Gerçek

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…