HDP heyeti CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti: Kayyum atamaları, yeni anayasa, yargı reformu ve demokrasi ittifakı

Yapılan görüşmede başta kayyum atamaları olmak üzere demokrasi ittifakı, yeni anayasa ve yargı reformu gibi konular ele alınarak değerlendirildi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli başkanlığındaki HDP heyeti Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezine ziyaret gerçekleştirdi.

TBMM Başkanvekili Mithat Sancar, Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan ve Eş Genel Başkan Yardımcısı Alican Önlü’den oluşan heyet, bugün (26 Ağustos) Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezini ziyaret ederek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki heyet ile görüştü.

Görüşmede Kılıçdaroğlu’na CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak eşlik etti.

Yapılan görüşmede başta kayyum atamaları olmak üzere demokrasi ittifakı, yeni anayasa ve yargı reformu gibi konular ele alınarak değerlendirildi.

“Birlikte çözüm arayışı değerli”

HDP’den yapılan açıklamada ziyaretle ilgili olarak şu bilgi verildi:

“Karşılıklı değerlendirmelerde, Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine kayyum atamalarının bir siyasi darbe olduğunda hemfikir olunmuştur. Demokratik ilke ve değerleri savunan kararlı bir ortak tutumun önemine vurgu yapılmıştır. Verimli geçen görüşmede, muhalefetin ülkenin bütün önemli meselelerinde istişare içinde olmasının ve birlikte çözüm arayışının değerli olduğu belirlenmiştir.”

Kaynak: Bianet

İlginizi çekebilir