Hatay Reyhanlı’da patlama: Ölü ve yaralılar var

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bir araçta patlama meydana geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, üç kişinin öldüğünü açıklarken, “Araçtakiler Suriyeli, bomba olduğu belli. Şu andaki tespitler terörle bir bağlantısı olabilir istikametinde” dedi.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bir araçta patlama meydana geldi. Reyhanlı Kaymakamlığı’nın yaklaşık 750 metre yakınında, Mehmet Akif Ersoy Caddesi’ndeki patlamayla ilgili Hatay Valisi Rahmi Doğan, “Araçtaki patlamanın neden kaynaklandığı henüz belirlenemedi. Araçtaki 3 Suriyeliden ikisi hayatını kaybetti. Diğer yaralı hastaneye kaldırıldı” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise saldırıyla ilgili soruyu yanıtlarken, “Suriyeli üç kişi ama aracın içerisinde bomba olduğu belli. İncelemeler yapılıyor, kimlik tespitleri yapılmış. Gerisinde ne var ne yok arkadaşlarımız çalışıyor. Onu da zannediyorum, kısa zamanda neticesi ortaya çıkacaktır. Şu andaki tespitler terörle bir bağlantısı olabilir istikametinde. Birkaç saat içerisinde bakanlığımız detaylı bilgi verecektir” dedi.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 2013 yılında yaşanan terör saldırılarında beşi çocuk 53 kişi hayatını kaybetmişti 146 kişi de yaralanmıştı. Saldırının planlayıcılarından Yusuf Nazik, MİT operasyonuyla Suriye’den Türkiye’ye getirilmişti. Nazik’e 53 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Kaynak: DUVAR

İlginizi çekebilir