Bilkent ve Etlik Şehir Hastanelerinin açılmasıyla kent merkezindeki hastanelerin kapatılmasına karşı Hastanemi Kapatma Ankara Platformu’nun yaptığı eyleme polis saldırdı. Polis üç kişiyi gözaltına aldı

Bilkent ve Etlik Şehir Hastanelerinin açılmasıyla birlikte kent merkezindeki hastanelerin kapatılmasına karşı Hastanemi Kapatma Ankara Platformu, Ankara Numune Hastanesi’ndeydi. Sabah saatlerinde hastane çalışanlarını ve hastaları ziyaret ederek karanfil dağıtan platform, sonrasında basın açıklaması yapmak için hastane önüne geçti. Hastaneyi ablukaya alan polis açıklama yapılmasına izin vermeyeceğini söyledi. Bu sırada yaşanan arbedede iki kişi gözaltına alındı fakat kimlik kontrollerinin ardından serbest bırakıldı.

Platform, polis engellemesini alkışlarla protesto ederek Türk Tabipler Birliği’nin Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde hekim düşmanı 5. Maddeye karşı yaptığı eyleme doğru geçtiği sırada polis saldırdı. Saldırı sırasında biri Halkevleri üyesi Hadi İskit olmak üzere iki kişi gözaltına alındı.

Polis ayrıca, Numune Hastanesi’nin karşısında bulunan binadan saldırıya tepki gösteren bir kişiyi ise binaya girerek gözaltına aldı.

Gözaltına alınan dört kişi, haklarında 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefetten işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldı.

Kaynak: Sendika.Org/ Ankara

 

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…