‘Hastanemi Kapatma Ankara Platformu’ topladığı imzaları Sağlık Bakanlığı’na teslim etti

Hastanemi Kapatma Ankara Platformu, şehir hastanelerinin açılmasıyla birlikte Ankara’daki bulunan 6 hastanenin kapatılmamasına ilişkin dilekçelerini Sağlık Bakanlığı’na teslim etti

Ankara’da Bilkent ve Etlik Şehir Hastaneleri ile birlikte kent merkezinde bulunan 6 devlet hastanesi kapatılacak ve 5 hastane ise küçültülecek. Hastanemi Kapatma Ankara Platformu, hastanelerin kapatılmaması adına başlattığı imza kampanyası ile yazılı 4 bin 983, elektronik bin 500 imzayı Sağlık Bakanlığı’na bugün teslim etti.

İmzaları teslim etmeden önce Eskişehir Yolu’na taşınan Sağlık Bakanlığı önünde platform adına Ankara Tabip Odası Başkanı Vedat Bulut açıklamalarda bulundu. Bulut, kapatılacak hastanelerin çevresinde bulunan bin 200 esnaf, 100 kadar eczacı ve binlerce insanın mağdur olacağını kaydetti. Bulut, Eskişehir Yolu’nun büyük bir trafik sorunun olduğunu, hastanelerinin kapatılmasının ardından ulaşımın aksayacağını ve şehir hastanelerine getirilen hastaların yolda hayatını kaybedebileceğini belirtti.

Bulut son olarak Sağlık Bakanlığı’na seslenerek “Hastaneleri kapattığınız zaman o bölgedeki sağlık hizmetleri aksayacaktır. O bölgede çalışan insanların sosyal hakları ve özlük hakları zedelenecektir. Hastaneleri kapatmayın” dedi.

Kaynak: Sendika.Org

 

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…