HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın maskesinin kullanıldığı ‘Demirtaş ez im (Demirtaş benim)’ isimli video tamamen imece usulu ile hazırlanmış.

HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş için bir grup gönüllü destek videosu hazırladı.

“Demirtaş ez im (Demirtaş benim)” isimli videoda gönüllüler bir araya geldiğinde bir video hazırlama fikri doğuyor. Kendi aralarında aldıkları kararla yire ortak bir şekilde bir şarkı sözü yazıyorlar. Şarkı bestelendikten sonra klibi hazırlanıyor. Klibin hazırlanma aşaması da yine ortak bir şekilde yapılıyor. Gönüllülerden biri kameraya çekiyor, diğeri ise mortaj ve kurgu aşamasını yapıyor. Videoda yer alan gönüllüler Selahattin Demirtaş maskeleri kullanıyor. Maskeleri basan da yine gönüllü bir matbaa sahibi…

Videoda kadın, erkek, genç, yaşlı ve çocuklar tarafından Kürtçe olarak seslendirilen şarkının sözleri şöyle:

“Birçok ağaç süsledim,  gizlenmiş bakışlarda, birçok sesi mırıldandım yılların seszizliğinde. El değirmeni benim. Balta benim. Kirmen benim. Burma benim. Çiftçi benim, işçi Benim. Sesiniz benim. Hiç başıma eğmedim zalim egemenlerin karşısında. Kutsal davayı savundum ölümcül zindanlarda. Mazlum benim, Sema benim, Seîd benim, Şivan banim, Doktor benim. Zilan benim. Sesiniz benim. Yalan ve inkarla viran ettiler ev hayatımızın. Hesabını sormak için herkes TAMAM desin. Kadın benim. Çocuk benim. Ağaç benim. Çeşme benim. Keklik benim. Tavuzkuşu benim. Kırlangıç benim. SELAHATTİN benim.”

Kaynak: Artıgerçek

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…