Gezi Davası için muhalefetten ortak “Geziyi Savunuyoruz” videosu

Silivri Cezaevi Kurumları Adliyesi’nde 8-9 Ekim’de görülecek Gezi Davası öncesi, birçok isim biraraya gelerek “Geziyi Savunuyoruz” videosu yayımladı. CHP istanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun “Gezi bir suç değildir. Gezi Yargılanamaz” sözleriyle başlayan videoda CHP’li ve HDP’li birçok ismin mesajı yer alıyor

Gezi Davası 8-9 Ekim’de Silivri Cezaevi Kurumları Adliyesi’nde görülecek. Duruşma için çok sayıda isim video çekti, “Gezi’yi Savunuyoruz” dedi.

Aralarında CHP ve HDP’li milletvekillerinin de olduğu bir grup siyasetçi tarafından çekilen videoda, 8-9 Ekim’de Silivri Cezaevi Kurumları Adliyesi’nde görülecek olan Gezi Davası’na çağrı yapıldı ve “Gezi’yi Savunuyoruz” denildi.

Video, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun “Gezi bir suç değildir. Gezi Yargılanamaz” sözleriyle başlıyor. Videoda CHP’li ve HDP’li yeni ve eski milletvekilleri yer alıyor.

CHP’li Sezgin Tanrıkulu, Ali Şeker, Mahmut Tanal, Utku Çakırözer, Sera Kadıgil, Melda Onur, İlhan Cihaner ile HDP’li Beyza Üstün, Oya Ersoy, Garo Paylan, Filiz Kerestecioğlu, Hüda Kaya, Züheyla Gülüm çağrıya eşlik ediyor.

Gezi davasına çağrı videosuna TİP milletvekilleri Erkan Baş ve Barış Atay da destek veriyor.

Kaynak: Siyasihaber

İlginizi çekebilir