Genco Erkal “Merhaba” adlı yeni oyunu ile Denizli’de

Tek kişilik oyunların ustası Genco Erkal’ın hem uyarladığı, hem yönettiği, hem de rol aldığı “Merhaba” adlı yeni oyunu  Denizli’de seyirciyle buluşuyor.

Dostlar Tiyatrosu’nun kuruluşunun 50. Yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleşecek olan müzikli gösteri, 20 Ekim 2020 Salı günü saat 21.00‘de Denizli Büyükşehir Belediyesi (DBB) Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi‘nde izlenebilecek.

İlk kez geçtiğimiz Eylül ayında New York’ta sergilenen müzikli oyun “Merhaba”Genco Erkal’ın “Benim yazarlarım” dediği Aziz Nesin, Bertolt Brecht, Can Yücel, Nâzım Hikmet ve William Shakespeare’in yapıtlarından oluşuyor.

“Merhaba” tiyatroseverleri, edebiyat aleminin bu beş büyük ustasıyla müzikli bir yolculuğa çıkarıyor. Yıllar öncesinden seyirciye seslenen yazarlar; dünyanın ve ülkemizin halleri üzerine kimi zaman güldürücü, kimi zaman hüzünlü, öfkeli gözlemleriyle yaşadığımız karanlık günlere ve geleceğimize ışık tutuyorlar. Genco Erkal yeni oyununun, üzerimize sinen umutsuzluğu silkeleyen bir tür moral aşısı işlevi görmesini umut ediyor.

Müzikli bir gösteri olan “Merhaba”da Fazıl Say, Kurt Weill, Yiğit Özatalay, Arif Erkin ve Selim Atakan’ın besteleri, piyano ve basklarnet eşliğinde seslendiriliyor. Sahne tasarımını Cihan Aşar’ın, giysi tasarımını Özlem Kaya’nın, ışık tasarımını Hakan Özipek’in yaptığı oyunun müzik yönetimini ve düzenlemesini ise Yiğit Özatalay üstleniyor.

Kaynak: DOSTLARTİYATROSU.COM

İlginizi çekebilir