Geçmişteki homofobik paylaşımlarından dolayı LGBTİ+ topluluğundan özür dileyip Oscar’ı sunmaktan vazgeçti

 ABD’li ünlü komedyen, geçmişte yapmış olduğu homofobik paylaşımlardan dolayı LGBTİ+ topluluğundan özür dileyerek, Oscar Ödül Töreni’ni sunmaktan vazgeçtiğini açıkladı.

ABD’nin tanınan komedyen ve oyuncusu Kevin Hart, geçmişteki homofobik paylaşımları nedeniyle 2019 Oscar Ödül Töreni’ni sunmaktan vazgeçtiğini açıkladı. Hart “Geçmişteki duyarsız sözcüklerim için LGBTİ+ topluluğundan içtenlikle özür dilerim” dedi.

Yeni Yaşam’ın haberine göre Kevin Hart, 2010 yılındaki bir şovunda “En büyük korkularımdan biri oğlumun büyüdüğünde eşcinsel olması. Ben homofobik değilim. Eşcinsellere karşı da değilim. Mutlu olun, ne isterseniz yapın. Fakat ben heteroseksüel bir erkek olarak eğer oğlumun eşcinsel olması engelleyebilirsem, yaparım” demişti.

Hart, bu hafta başında Oscar törenini sunacağı açıklandığında ise “bunun bir komedyen için hayatındaki en büyük şans olduğunu ve annesinin ağzının kulaklarına vardığını” söylemişti. Hart Perşembe günkü Twitter mesajında ise töreni sunmaktan vazgeçmesinin nedenini şu sözlerle açıkladı: “Çünkü yetenekli sanatçıların kutlaması gereken bir gecede, dikkatleri başka yere çekmek istemiyorum.

Kaynak : Fersude

 

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…