Gazeteci Nurcan Baysal gözaltına alındı

Gazeteci Nurcan Baysal bugün gözaltına alındı. Baysal’ın avukatı Reyhan Yalçındağ, müvekkilinin şu an TEM Şube’de tutulduğunu söylerken gözaltı gerekçesini öğrenebilmek için savcıyı beklediklerini söyledi.

Diyarbakır’da gazetecilik yapan Nurcan Baysal gözaltına alındı. Baysal’ın Diyarbakır TEM Şube’de tutulduğu öğrenilirken gözaltı gerekçesi ise henüz açıklanmadı. Baysal en son Roboski Aileleri’nden Veli Encü’nün serbest bırakılması için change.org’da imza kampanyası başlatmıştı.

‘DTK TOPLANTISI NEDENİYLE GÖZALTINA ALINDIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ’

Baysal’ın avukatı Reyhan Yalçındağ, müvekkilinin henüz ifadesi alınmadığını söyleyerek bayram tatili nedeniyle savcılara ulaşmakta zorluk çektiklerini söyledi. Yalçındağ, “İnsanları gözaltına almak artık bir klasiğe dönüştü. İnsanlar çok kolay bir şekilde ifadeye çağırabilirler. Ama bunu yapmadan gözaltına almayı tercih ediyorlar. Nurcan Hanım da bu örneklerden biri. Daha önce yazdığı yazılar nedeniyle yine gözaltına alınmıştı. Şu an bayram tatili olması nedeniyle savcılara ulaşamıyoruz. Ama Nurcan Hanım’ın katıldığı bir DTK toplantısı nedeniyle gözaltına alındığını düşünüyoruz. Gün içerisinde ifadesinin alınıp serbest bırakılmasını ümit ediyoruz” dedi.

Kaynak: DUVAR

İlginizi çekebilir