Gazeteci Hale Gönültaş, Gazete Duvar’da yayımlanan ‘IŞİD, Ankara’da Ezidi kız çocuğu sattı’ haberinden dolayı tehdit telefonu aldı.

Gazeteci Hale Gönültaş, IŞİD’in yaklaşık iki ay önce Ankara’da Ezidi bir kız çocuğu sattığını ve halen 3 bin 500 Ezidi kadının kayıp olduğunu yazdığı haberi nedeniyle tehdit edildi: Bu memlekete cihat gelecek. Ayağını denk al.

Gazeteci Hale Gönültaş’ın IŞİD’in Şengal’deki Ezidilere yönelik katliamının dördüncü yılı nedeniyle geçen hafta Gazete Duvar’da bir haberi yayımlandı. Haberde IŞİD’in yaklaşık iki ay önce Ankara’da Ezidi bir kız çocuğu sattığını yazdı. Gönültaş, IŞİD’in elinden kurtulan Ezidi kadınlarla ve onları kurtarmak için çalışan kişilerle yaptığı görüşmelerin ardından yazdığı haberinde halen 3 bin 500 Ezidi kadının kayıp olduğunu belirtmişti.

Gazete Duvar’ın haberine göre, Gazeteci Hale Gönültaş’ı bugün öğle saatlerinde cep telefonundan arayan ve temiz bir Türkçe ile konuşan bir erkek Gönültaş’a tehditler savurdu. Bilinmeyen numaradan arayan kişi önce Gönültaş’ın Ankara’da yaşadığı evin açık adresini verdi, ardından da küfürler ve tehditlerle dolu konuşmasında, “Bu memlekete cihat gelecek. Ayağını denk al” dedi.

DAHA ÖNCE DE TEHDİT EDİLMİŞTİ
Hale Gönültaş, Gazete Duvar’da 15-16 Mayıs 2017 tarihlerinde yayınlanan “IŞİD kamplarında 200 bin çocuk” ve “IŞİD’in elinde 600 Türkiyeli çocuk var” başlıklı haberlerinden sonra da tehdit telefonu almıştı. Yine aynı tarihte Gönültaş’ın mail adresine IŞİD’in elinde bulunan ve Türkçe konuşan çocukların bulunduğu bir video gönderildi. Gazeteci Hale Gönültaş’ın avukatı tehdit telefonu üzerine savcılığa, Ankara Valiliği’ne ve İçişleri Bakanlığı’na gerekli başvuruları yapacaklarını açıkladı.

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…