Dünya kupasında yarı final belli oldu.

Bugün yapılan maçlarla yarı finale maçları belli oldu. 2018 Dünya Kupası son çeyrek final karşılaşmalarında ev sahibi Rusya, Hırvatistan ile İngiltere, İsveç ile karşılaştı. Sonuçta gülen taraflar Hırvatistan ve İngiltere oldu. Bir önceki gün yapılan maçlarda da Fransa ve Belçika tur atlamıştı. Böylece yarı finalde karşılaşacak takımlar belli oldu.

Hırvatistan-İngiltere

 

 

Fransa-Belçika

 

Rus evinde kaybetti

2018 Dünya Kupası son çeyrek final karşılaşmasında ev sahibi Rusya, Hırvatistan’la karşılaştı. Normal süresi 1-1, uzatma dakikaları 2-2 sona eren mücadelede kazanan penaltı vuruşları sonunda Hırvatistan oldu.

Dünya Kupası’nda Rusya-Hırvatistan maçı ile son yarı finalist belli oldu. Penaltılara kalan maçta Hırvatistan Rusya’yı 4-3 yendi.

 Dünya Kupası’nda ev sahibi Rusya, son yarı final maçında Hırvatistan ile karşılaştı. Rusya, 31. dakikada Çerişev’in golüyle 1-0 öne geçti. Hırvatistan, 39. dakikada Kramaric’in golü ile eşitliği sağladı. İlk yarı 1-1’lik eşitlikle sonuçlandı.

Maçın ikinci yasında da eşitlik bozulmadı. Bunun üzerine karşılaşma 30 dakikalık uzatmaya kaldı. İlk 13 dakikalık uzatma devresinde Hırvatistan 101’in dakikasında Domagoj Vida’nın gölü ile öne geçti.

İkinci uzatma devresinde, maçın 114’üncü dakasında Fernandes’in golü ile Rusya beraberliği yakaladı. 120 dakikanın sonunda berabarlik bozulmayınca penaltı vuruşlarına geçildi. Maçı Hırvatistan 4-3 kazandı,

 

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…