Flormar direnişinde buruk zafer

297 gündür Flormar önünde devam eden direniş, Flormar’ın sunduğu teklifin işçilerin çoğunluğu tarafından kabul edilmesiyle sona erdi. İşten atılan işçilere 12 maaş sendikal tazminat, boşta geçen süreler için ise 4 maaşlık bir ödeme yapılacak ancak işçiler işe iade edilmeyecek.

Sendikaya üye oldukları için işten atılan ve 297 gündür Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrika önünde devam eden Flormar işçilerinin direnişi, işverenin sunduğu teklifin kabul edilmesiyle sona erdi.

Flormar avukatları direnişin 297. gününde Petrol-İş Sendikası avukatına direnişin sonlandırılması için yazılı bir teklif ulaştırdı. Flormar direnişçilerine 12 maaş sendikal tazminat, boşta geçen süreler için de 4 maaşlık bir ödeme öneren uzlaşma teklifi 7 Mart akşamı Petrol -İş Avukatı, yöneticileri ve işçiler tarafından tartışıldı.

Toplantıya 73 işçi katılırken, yapılan direniş oylamasında 73 işçinin 20’si teklife hayır, 53 işçi ise evet dedi. Böylece 297 gündür direnen ve adım adım zafere yürüyen Flormar İşçileri’nin direnişi 12 maaş sendikal tazminat, boşta geçen süreler için de 4 maaşlık bir ödeme teklifinin kabul edilmesiyle son buldu. Ancak işçiler işe iade edilmedi.

Petrol-İş Sendikası tarafından bugün (8 Mart 2019) konuya ilişkin detaylı açıklama yapılacak.

Kaynak: Siyasihaber

İlginizi çekebilir