Reinhard Grindel, ırkçı saldırılara maruz kalan Türk asıllı Alman futbolcuya daha fazla destek olması gerektiğini söyledi.

Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel , milli takıma tartışmalı bir şekilde veda eden  Mesut Özil hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Sosyal medya üzerinden yaptığı veda açıklamasında Mesut’un hedef aldığı isimlerden biri olan Grindel, yapılan ırkçı saldırılar karşısında Türk asıllı futbolcuya daha fazla destek olması gerektiği itirafında bulundu.

Bild gazetesine verdiği röportajda, söz konusu krizi daha farklı bir şekilde ele alması gerekirken bunu başaramadığını belirten Grindel, “Mesut’a yönelik belli çevrelerden gelen ırkçı söylemlere karşı çok daha net bir tutum almam ve tepkimi daha açık sözlerle ortaya koymam lazımdı. Bu kabul edilemez saldırılar karşısında federasyon tarafından yalnız bırakıldığını hissettiği için Mesut adına üzgünüm.” ifadelerini kullandı.

Grindel, Dünya Kupası‘nda hayal kırıklığı yaratan performanslarının tüm sorumluluğunu da Mesut’un üzerine yıkmamaları gerektiğini vurgulayarak, “Benim felsefemde her şeyi birlikte kazanır, birlikte kaybedersiniz. Dünya Kupası‘ndan erken elenmemizin suçu tek bir futbolcuya yüklenemez.” dedi.

Federasyon başkanı ayrıca Mesut’un milli takıma yeniden dönmek istemesi hâlinde bunun teknik ve idari birimler tarafından değerlendirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

2014 Dünya Kupası ‘nda şampiyonluğa ulaşan Almanya kadrosunun yıldızlarından biri olan Mesut Özil, milli takım kariyerinde çıktığı 92 maçta 23 gol ve 40 asiste imza attı.

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…