Genç kadın, zanlıların zorla koluna dövme yaptıklarını ve kolunda sigara söndürdüklerini söyledi.

Fas’ın Beni Mellal kentinde, kaçırdıkları 17 yaşındaki bir kadına iki ay boyunca tecavüz etmek ve şiddet uygulamakla suçlanan 12 kişi gözaltına alındı.

Haziran’da kaçırılan Khadija adlı kadın, geçen hafta televizyona çıkıp başından geçenleri anlatmış, vücudundaki yara izleri, sigara yanıkları ve dövmeleri göstererek “Hayatımı mahvettiler. Onları asla affetmeyeceğim” demişti. Olay ülkede büyük öfkeye neden olmuştu.

AFP ajansı gözaltına alınan kişilerin yaşlarının 18 ile 27 arasında değiştiğini duyurdu.

Zanlılar hakkında, tecavüz, işkence, adam kaçırma, ölümle tehdit ve çete oluşturmak suçlarından dava açılabileceği belirtiliyor.

Khadija televizyon programında “Birkaç kez kaçmaya çalıştım. Ama beni yakalayıp dövdüler. İşkence ettiler. Aç ve susuz bıraktılar. Banyo yapmama bile izin vermediler” dedi.

“Bana yapılanlar için adalet istiyorum”

Fas’ta geçen hafta bir TV kanalında röportajı yayınlanan 17 yaşındaki Khadija’ya yapılan işkence sadece Fas’ta değil dünyada büyük öfke yarattı.

#Khadija Haziran ayında bir çete tarafından kaçırılıp 2 ay boyunca tecavüz ve işkenceye maruz kaldı.Vücudunun her yerinde sigara ve puro söndürüp zorla dövme yaptılar.

“Birkaç kez kaçmayı denedim, her seferinde yakalayıp beni dövdüler. Yemek ve su vermediler”
Adalet arayışında Khadija’ya destek vermek isteyenler #JusticePourKhadija etiketi altında bir kampanya başlattılar.

Kaynak: BBC

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…